Учасниця президентських праймеріз політичної партії УКРОП Ірина Головатенко представила свою передвиборну програму
УКРОП оголосив партійні праймеріз – процедуру, яка дозволить демократичним шляхом обрати єдиного кандидата від партії на президентських виборах. Укропівка Ірина Головатенко - керівник прес-центру інформагенції УНІАН, член неурядової організації EU-Ukraine Women in Politics, учасниця прамеріз. Вона розповіла нам, чому вирішила взяти участь у праймеріз та які головні пункти її передвиборної програми.
Учасниця президентських праймеріз УКРОПу Ірина Головатенко:
Загалом, праймеріз – це змагання не персоналій, а програм. У підсумку, на основі суспільної оцінки ці засади будуть об’єднані у програмі кандидата, якого затвердить УКРОП. Моє рішення щодо участі в прамеріз далося мені не просто, але як патріотка України я підтримувала Майдан Гідності і хочу показати людям необхідність бути відповідальним, дієвим і рішучим у своєму бажанні виходити на новий рівень, брати владу у свої руки. А ще хочу бути прикладом і надихати жінок, які все стають більш активними, готові обіймати посади, які традиційно вважалися чоловічими.
Хочу сказати, що свою програму я писала, спираючись на власний досвід, в тому числі – роботи у медіа. Я маю велику кількість контактів з професіоналами різних сфер, тож у мене було с ким порадитись. Кожен пункт, прописаний у програмі, є обґрунтованим і зрозумілим.
Не секрет, що корупція є найбільшою бідою України і маю за мету подолати її. Я хочу запровадити офіси президента на місцях – це, фактично, представництво, до якого зможе звернутись будь-який українець. І для цього не доведеться їхати до столиці, чи проводити акції. Офіс Президента виконуватиме роль спостерігача, комунікатора і контролюватиме законність дій на місцях. Це важливий крок для голови держави – бути почутим і нарешті почути людей, адже влада має працювати на народ і йти назустріч людям.
На мою думку, першочергово треба запровадити медичне страхування з різними пакетами послуг. У пацієнтів має бути соцпакет, який можна поповнювати впродовж життя, додавати гроші і збільшувати його. Кожен може вибрати для себе чи своєї сім’ї набір послуг - від безкоштовного пакету (соціального), до пакету з розширеними можливостями до якого можна вносити кошти, накопичувати їх. Для розвитку галузі охорони здоров’я важливо створити сприятливе законодавство для наукової діяльності і для роботи благодійних фондів в Україні.
Ще одне з головних питань соцгарантій – захист пенсіонерів. Якщо сьогодні за мінімальну зарплатню з вислугою років люди отримують мінімальні пенсії і фактично стають жебраками, то потрібно якнайшвидше створити фонд, який від імені держави буде керувати акціями державних підприємств і рівномірно розподіляти цей дохід між громадянами. Це забезпечить платникам податків гідну старість на момент виходу на пенсію. Ця ідея, до речі, прописана у програмі УКРОПу і я повністю її підтримую.
Ну і, звичайно, освітня реформа. Я пропоную ввести у навчальних закладах рейтингову систему для викладачів. Більше балів – більша зарплатня. Що ж стосується студентів - держава має надавати гранти для них у тому числі і для навчання за кордоном. Правда, останній - за умови повернення на батьківщину і роботи за фахом не менше 5 років.