• Головна
  • Сьогодні — Міжнародний день памʼяті Чорнобильської катастрофи, - ВІДЕО
11:17, 26 квітня

Сьогодні — Міжнародний день памʼяті Чорнобильської катастрофи, - ВІДЕО

Сьогодні — Міжнародний день памʼяті  Чорнобильської катастрофи, - ВІДЕО

Сьогодні — Міжнародний день памʼяті  Чорнобильської катастрофи. Аварія на ЧАЕС — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції у ніч на 26 квітня 1986 року.

Як повідомляє сайт 0564.ua, ЧАЕС є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Ця трагедія не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Однак сьогодні перед Україною та світом постала нова ядерна загроза, пов'язана зі збройною агресією російської федерації.

Президент України Володимир Зеленський з нагоди 38-ї річниці Чорнобильської трагедії оприлюднив звернення:

"Радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози. Десятки тисяч людей ціною свого здоров’я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідовували її страшні наслідки в 1986 році й роки потому.

35 днів Чорнобильська атомна станція була в окупації. Російські солдати розграбували лабораторії, взяли в полон охорону й знущалися з персоналу, використовували її для розгортання подальших воєнних дій. 

Уже 785 днів найбільша у Європі Запорізька атомна станція в заручниках у російських терористів. І це обов’язок усього світу – тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об’єкти в Україні були убезпечені від російських ударів. 

Лише це гарантуватиме, що світ не зазнає нових радіаційних катастроф – саме того, чим загрожує кожен день перебування російських окупантів на ЗАЕС. 

Пам’ятаємо силу й відданість людей, які рятували життя у 1986 році. Цінуємо кожного, хто допомагає захищати життя зараз".

Відео з Facebook - сторінки Володимира Зеленського

До дня пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС Український інститут національної пам'яті презентував відеопроєкт, який у трьох роликах детально розгляне  обставини та наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства. 

Перший ролик розповідає про попередні аварії та зупинки на ЧАЕС, які стались до трагічної катастрофи 26 квітня 1986 року. 

Лектор проєкту — директор Галузевого державного архіву Служби Безпеки України Andriy Kohut  мовою фактів та документів пояснює як і чому відбулось аварія на Чорнобильській АЕС. 

Відеопроєкт створений спільно Українським інститутом національної пам'яті, Галузевим державним архівом Служби Безпеки України, Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #чорнобиль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...