Колись найбільшим бажанням дівчини було якомогашвидше та якомогавдаліше вийти заміж.
Яскраві обряди, веселощі та забави, котрі притаманні українському весіллю, хвилювали дитячу уяву, і дівчатка створювали спеціальних ляльок та програвали весілля у своїх іграх.
Цікаво, що кожна лялька мала свою роль та обов?язки.
Найголовнішою була "Наречена" або "Княгиня". Окрім неї були дружки, свашки та родички.
У своїй колекцї Марина Палій показує один з етапів весільного обряду - дівич-вечір. Ляльки створені за зразком народної ляльки Середньої Наддніпрянщини.
Марина Палій (м. Київ) - крафт мисткиня, що працює з українськими традиційними ремеслами, переосмислюючи вишивку, мотанок та інші атрибути української символіки. Зараз представляє Україну та українські традиції у Німеччині на різних виставках та фестивалях, організовує перформанси, воркшопи.Місце: відеогалерея КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" КМР (Металургійний район, парк Героїв, під квітковим годинником).
Виставка триватиме до кінця січня.
Вхід вільний.
Графік роботи відеогалереї для відвідування виставки: Вівторок-субота з 9:00-17:00
Крім того, мисткиня проведе 2 безкоштовні майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок 3.01.2023 року - об 11:00 (для дітей) та 14:00 (для дорослих) у приміщенні Центру "ЯМаріуполь". Кількість місць обмежена. Запис за телефоном +380979404748 (Ганна Літвінчук - начальниця відділу розвитку туризму КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу").
Організатори виставки: крафт мисткиня Марина Палій, КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу", КЗК "Міський історико-краєзнавчий музей" КМР.