Нинішнього року найкращі документальні фільми на тему прав людини країн Європи, Америки, Азії, Африки у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA зможуть побачити мешканці нашого міста.
До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно.

Коли-небудь ми станемо щасливими.
Польща / 2011 / 40’
Режисер: Павел Височанські.
У фільмі йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Озброєний камерою на мобільному телефоні, він вештається своїм кварталом, розпитуючи дітей та дорослих про їхні мрії. Чи справдяться ті мрії бодай для когось? Поки він фільмує, перед нами розгортається прихована площина: любов між Даніелем та його харизматичною бабусею. Чи він коли-небудь спроможеться закінчити свій фільм?
Бабусі
Маленька квартирка в Буенос-Айресі. Літня жінка готується стати бабусею. Та жахливі обставини складаються так, що їй доведеться чекати онука понад 30 років. У фільмі досліджені події воєнної диктатури генерала Відели, який правив Аргентиною протягом 1976-1983 рр. — за цей час «зникли» приблизно 30 000 чоловіків, жінок і дітей. Через живі свідчення учасників організації «Бабусі Травневого майдану» цей анімаційно-документальний фільм зачіпає проблеми пам’яті та втрати. Фільм віддає шану твердій волі жінок, які продовжують боротися за правду про своїх зниклих родичів.
Тілом і душею
Мозамбік / 2010 / 56’
Режисер: Матьє Брон
Вікторія, Маріана та Васко, троє молодих мозамбіканців з фізичними вадами, мешкають у периферійних кварталах Мапуто, столиці Мозамбіку. Вікторія організовує показ мод серед жінок-інвалідів, аби надихнути їх до самоповаги, як її саму тому вчили; Маріана з її жагою спілкування заводить корисні контакти і долає перешкоди урбаністичної архітектури, а Васко неофіційно промишляє тим, що лагодить взуття. Фільм виявляє їхнє ставлення до самих себе та до інших людей, а також ставить універсальні питання про те, як знайти своє місце в суспільстві.