Десятки криворіжців прийшли у Довгинцівський районний суд для того, аби підтримати активіста Антона Кравченка, якого прокуратура обвинувачує у "погрозі вбивством". Мова про спробу люстрації "транспортного" прокурора у 2014 році, коли декілька молодих хлопців притягли сміттєвий бак до "транспортної" прокуратури, але так і не зважились посадити в нього прокурора. Натомість просто поговорили, після чого прокурор, ніби то за завданням обласного керівництва, подав до суду на активіста за "погрозу вбивстом", які він почув чи відчув у словах останнього.
Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, розгляд справи продовжується в судах вже 9-й рік поспіль.
За цей час "транспортний" прокурор вже давно позбувся посади, виїхав за межі Кривого Рогу і брав участь у засіданнях суду всього декілька разів.
Натомість прокуратура, котра представляє сторону обвинувачення, продовжує свою справу в судах.
За цей час змінився не один прокурор. Водночас обвинувачений активіст Антон Кравченка змушений жити в суді, доводячи власну невинуватість.
На судове засідання 11 січня 2023 року "потерпілий" прокурор Іванов вкотре не з'явився, зате знову прибув новий прокурор - Новічков.
Під час засідання було вирішено змінити порядок розгляду справи (через неможливість свідків свідчити в суді). Водночас прокурор Новічков попросив час для підготовки клопотання щодо доказів, котрі потрібно дослідити.
Суддя сарат задовольнила клпотання сторони обвинувачення і оголосила перерву в суді.
Під час перерви правозахисниця Валентина Кривда вимагала відповіді на запитання, який за рахунком прокурор представляє сторону обвинувачення в судовому засіданні, стверджуючи, що прокуратура зриває судові засідання.
Спроба нашої кореспондентки взяти коментар у Новічкова не була успішною. Він запропонував задавати питання під час судового засідання, якщо "ви є учасником судового засідання". На уточнення нашої кореспондентки, що вона є журналісткою, прокурор Новічков відповів: "Ну тоді не треба задавати питань".
Цього ж дня криворіжці влаштували пікети під Довгинцівським судом і під прокуратурою.
"Справи проти Антона Кравченка – замовні!",
"Де «недобитий» прокурор Іванов???",
"Чим займається прокуратура під час війни?",
"Судилище над активістом – справа прокуратури та судів під час війни?",
"9-й рік судів над Кравченком – 9-й рік ганьби прокурорів та судів!",
"У Кривому Розі активність - на гачку Феміди!",
"Вимагаємо припинення переслідування активіста Антона Кравченка!", - гасла, з якими небайдужі громадяни пікетували суд і прокуратуру.
Правозахисниця Валентина Кривда заявила, що прокуратура регулярно зриває судові засідання, а її неодноразові сигнали до Генеральної прокуратури щодо цього, й досі ігноруються. Через це вона сьогодні ж надіслала лист до Офісу Генерального прокурора, у якому поставила ряд запитань, у тому числі, коли буде покладено край прокурорському свавіллю над активістом Єврамайдану Антоном Кравченком:
На запитання журналістів, що спонукало людей прийти сьогодні до суду, Валентина Кривда заявила: "Тому що замовна справа! Багаторічна замовна прокуратурою справа!". При цьому вона стверджує, що замовником справи є місцева влада в особах Вілкулів і решти...
"І решти негідників", - продовжив заяву Кривди криворізький журналіст Кирил Кризаліс. Він зазначив, що прокуратура, як орган, не виконує функцію, покладену на неї суспільством. Тож сьогоднішній пікет - натяк на те, що "вони є слугами народу, а ми є народ. І вони мають працювати так, як це передбачено буквою Закону".
"Складною історією" назвав ситуацію щодо справи проти криворізького активіста журналіст Олександр Лікаренко. Найгірше в цій ситуації, що пори те, що людей, котрі ініціювали і організували цей процес, давно вже немає в місті, навіть потерпілого немає у Кривому Розі, система інерційно намагається або затягнути справу, або посадити активіста, оскільки не хоче визнавати власні помилки.
Лікаренко звернув увагу на "мордування" Антона Кравченка в умовах відсутності складу злочину та належних доказів.
Сам Антон Кравченко, звернувшись до криворіжців, котрі прийшли його підтримати, подякував за солідарність і наголосив:
"Більшість з людей, котрі 30 років грабували цю країну, котрі очікували тут ворога, котрі все йому тут підготовлювали, залишаються на своїх місцях.
Мене дуже турбує те, що суспільство перестало задавати сенси і темпи політикам. Те, що нам намагаються казати, що зараз війна, і все це не на часі, все це брехня.
Друзі, ми живемо в сучасному світі, тож зобов'язані встигати і воювати, і волонтерити, і змінювати цю країну. Бо ми - демократична країна, а в демократичній країні суспільство задає напрямок руху політикам, а не навпаки".