ДБР повідомило про підозри зрадникам з Маріуполя, серед них призначений окупантами «мер» захопленого та зруйнованого агресором міста

Працівники ДБР спільно з Нацполіцієюзаочно повідомили про підозру так званому «меру» тимчасово окупованого Маріуполя, працівнику Маріупольського слідчого ізолятору та 10 колишнім правоохоронцям, які наразі працюють на окупаційну адміністрацію.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Після захоплення міста правоохоронець, раніше вже судимий за сприяння терористичній організації, добровільно обійняв посаду так званого «голови адміністрації міста Маріуполя». Наразі він під керівництвом загарбників організовує роботу органів окупаційної влади.

Інший зрадник – працівник слідчого ізолятора, пропустив на територію СІЗО представників збройних формувань рф. Ув’язненні, які погодилися підтримати окупаційний режим, були звільнені з СІЗО, доля інших невідома.

За активну співпрацю з окупантами підозрюваний обійняв посаду керівника слідчого ізолятору так званої «державної служби виконання покарань міністерства юстиції днр».

Також встановлено, що протягом 2022 року 10 працівників різних підрозділів правоохоронних органів в Донецькій області попри складену ними присягу зрадили українській державі, перейшли на бік ворога та почали працювати на окупаційну владу.

Вони добровільно обійняли посади у незаконно створених органах на тимчасово захопленій території Донецької області, а саме «підрозділах міліції ДНР Маріупольського району».

Так званому «меру» заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України), працівнику СІЗО – у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), експравоохоронцям – у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді аж до довічного позбавлення волі.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора та Донецька обласна прокуратура.

Новини компаній
13:00, Сьогодні