"Собаки допомагали нам знайти місця, де живуть люди": як криворіжці підтримують жителів деокупованих територій, - ФОТО

На півночі Кривого Рогу знаходиться невелика помісна громада Церкви адвентистів сьомого дня. Незважаючи на свої маленькі розміри, члени громади активно залучені в допомозі переселенцям, а також допомагають людям на деокупованій частині Херсонщини.

Про це повідомляє 0564.ua.

На вулиці Короленко 55 сьогодні повний зал. Помісна громада організувала для переселенців зустріч, щоб допомогти людям інтегруватись в суспільне життя міста, допомогти людям отримати нові знайомства, вирішити проблеми, з якими стикаються переселенці та роздати продуктові набори.

Сьогодні зібрання проходить в теплій атмосфері за чашкою чаю із солодощами. Проводить зустріч з людьми пастор церкви Олександр.

«Я хочу щоб ви познайомились з людьми, які знаходяться поруч з вами. Дізнайтесь їх ім’я та обговоріть між собою тему», - звернувся пастор до слухачів.

На думку Олександра, таким чином люди, які переїхали до нашого міста, отримують одну з необхідних речей – спілкування.

«Багато людей залишили свої домівки, своїх друзів, знайомих, роботу. Вони почуваються одинокими. Прийшовши сюди вони знайомляться між собою і вже не почуваються залишеними. Вони бачаться один з одним на вулиці, можуть дружити. Люди приходять на зустрічі на годину раніше, тому що дуже хочуть зустрітись і поспілкуватись один з одним. Їм цього не вистачає», - говорить служитель церкви.

Поки проходить зустріч, члени церкви формують додаткові продуктові набори, оскільки людей прийшло більше ніж очікувалось. Сьогоднішню зустріч відвідало 43 людини – це багато для такої невеликої громади. Продуктові набори громада отримала від благодійного фонду «Крок з надією» з яким співпрацюють бізнесмени та підприємці.

«В нашому районі невелика громада, тому ми не можемо отримувати допомогу в великих об’ємах. Я повідомив людям, що ми не зможемо забезпечити продуктами всіх, але люди готові відмовитись від харчів задля спілкування. Вони хочуть спілкуватись один з одним, розповідати свої переживання, досвіди, допомагати один одному. Дякуючи нашим меценатам, ми змогли їх забезпечити і продуктами», - говорить Олександр.

Допомагати переселенцям громада почала ще в березні минулого року. Члени церкви створили чат-бот в соцмережах, де кожен хто потребував допомоги, міг написати. Церква допомагала людям продуктами, місцем нічлігу та ліками.

«Люди нам писали, ми контактували з ними і передавали необхідні їм речі на автовокзалі, трасі або зручному для них місці», - говорить Олександр.

З часом стало зрозуміло, що невелика громада не може задовольнити фінансово всі потреби людей. В цей час адвентистська благодійна організація ADRA почала співпрацювати  з ООН і громада зосередилась на видачі продуктових наборів для населення.

«Ми зрозуміли, що людям потрібні не тільки продукти. В нашій громаді є лікар, юрист, представники державних органів. Лікар з нашої громади допомагала людям виписуючи рецепти, щоб люди не залишились без ліків. Юрист допомагала з переоформленням на роботу в нашому місті. Були люди без документів, а також люди похилого віку, яким було складно в «Дії» подати заявку на ВПО. В нас були люди, які допомагали їм вирішити ці проблеми. Члени громади давали людям місце де переночувати, оскільки багато людей їхало транзитом через наше місто. Наразі церква зосередилась на створенні групи підтримки, де люди можуть зібратись, спілкуватись та підтримувати один одного», - розповів пастор.

Після деокупації частини Херсонської області, громада активно почала допомагати людям зі звільнених територій. Завдяки допомозі фонду «Крок з надією», Олександр зі своїм сином вирушили на Херсонщину в пошуках людей, яким треба допомога. Села зруйновані і напівпорожні. Собаки допомагали знайти де саме живуть люди. Олександр із сином зрозуміли, що собак хтось підгодовує, тому вони там і збираються.  З самого початку волонтери привозили людям продуктові набори та хліб, свічки та ліхтарі.

«Пізніше ми зрозуміли, що більша частина людей із населених пунктів виїхала, а залишились переважно люди похилого віку та лежачі хворі. Продукти це добре, але в людей немає світла, газа, тепла.  Дерева пошкоджені снарядами, тому використовувати їх для приготування їжі та опалення небезпечно, а самі лісосмуги заміновані Ми почали возити людям буржуйки, портативні газові пічки, ковдри, ліки та для лежачих хворих підгузки», - говорить Олександр.

Більшість будинків на Херсонщині через постійні обстріли пошкоджені. В Давидовому Броді, де були активні бойові дії, люди живуть без даху над головою. Через опади будинки можуть і далі зазнавати руйнувань. Придбати будівельні матеріали немає де, оскільки найближчі будівельні магазини далеко, а більшість людей похилого віку навіть за наявності матеріалів не можуть фізично проводити роботи на висоті. Громада вирішила допомагати людям відновити дах. Для цього волонтери закупили шифер, а члени громади зголосились безкоштовно виконати будівельні роботи.

«Своїми силами громада змогла допомогти одній людині в Давидовому Броді перекрити дах. Але це дуже мало. Коли ми розвантажували шифер, до нас прийшла ще одна людина,яка просила і їй дати матеріал для перекриття даху. Ми пообіцяли наступного разу привезти їй також будівельні матеріали», -  розповів Олександр.

Члени громади збираються і далі продовжувати допомагати переселенцям адаптуватись у Кривому Розі та усіляко допомагати мешканцям деокупованої Херсонщини.