Письменники Українського ПЕН зустрілися з криворіжцями і подарували бібліотеці нові книжки українських видавництв, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі відбулась зустріч з письменниками Українського ПЕН - культурної і правозахисної організації, що об'єднує людей, які працюють із текстами - письменників, поетів, перекладачів, журналістів, правозахисників. Нині ця організація налічує 150 чоловік, 7 з них і завітали днями до Культурно-громадського центру ШЕLTER+ у Кривому Розі.

Про це повідомляє сайт 0564.ua.

Зустріч відбулась у форматі розмови: гості розповіли про те, що відбулося у їхньому житті після 24 лютого 2022 року, послухали історії криворіжців, відповіли на запитання, які були озвучені під час зустрічі.

Модераторкою була виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. Вона ж -  упорядниця книжок інтерв’ю з Юрієм Андруховичем, Іваном Драчем, Оксаною Забужко, Сергієм Жаданом та іншими, авторка книги розмов із Адою Роговцевою, перша директорка «Українського інституту книги».

На початку розмови Тетяна повідомила, що вони з колегами їздять Україною, записують історії місцевих мешканців і мешканок для майбутніх журналістських матеріалів, передають книжки для бібліотек, відвідують пошкоджені окупантами культурні пам’ятки. Ця поїздка на Дніпровщину є десятою літературно - волонтерською поїздкою команди Українського ПЕН. До Кривого Рогу вони прибули з Нікополя, а перед тим побували у Дніпрі.

"З червня 2022 року ми намагаємося щомісяця раз, коли складається, двічі, їздити в Україні на прифронтові та деокуповані території. Для нас дуже важливо у цих поїздках, з одного боку, підтримувати українців, підтримувати військових, підтримувати культурні заклади, бібліотеки. Але насамперед, ми так багато їздимо країною, щоби спілкуватися, слухати і чути історії українців, чути ваші історії", - зазначила Тетяна Терен, звертаючись до криворізької аудиторії.

Вона представила криворіжцям своїх колег. Отож, з криворіжцями розмовляли:

- Володимир Єрмоленко - філософ, експерт «Інтерньюз-Україна», автор та ведучий програми «Громадське. СВІТ», перекладач і редактор україномовного Європейського словника філософій в 5 томах. З 2020 року разом з Тетяною Огарковою започаткував подкаст Kult про історію культури.

- Teтяна Огаркова - докторка філософії в галузі літературознавства, фахівчиня з французької літератури, продюсерка фільмів у жанрі road movie про поїздки на прифронтові та деокуповані території України.

- Катерина Міхаліцина - письменниця, заступниця головного редактора у «Видавництві Старого Лева»; перекладала твори Дж. Р. Р. Толкіна, Сильвії Плат та багатьох інших.

- Марія Титаренко - письменниця, журналістка, кандидатка наук із соціальних комунікацій, засновниця магістерської програми з медіакомунікацій УКУ. Викладає есеїстику, креативне письмо, репортажистику, публічні комунікації.

- Андрій Бондар - поет, укладач антології молодої української поезії, білінгвістичної антології української поезії, перекладач творів Вітольда Шабловського, Маріуша Щиґела, Катаржини Ґрохолі, чоловік Софії Андрухович.

- Oлена Гусейнова – випускниця Криворізького педагогічного, магістр Київського університеті імені Вадима Гетьмана. Продюсує радіодокументальні проєкти, зокрема про Лесю Українку, Григорія Сковороду тощо. Працює в цілодобовому радіомарафоні Українського радіо як ведуча. Цікавиться джазовою музикою 1940-50-х, семіотикою права та подорожами.

Що розповідали гості і що цікавило криворіжців, слухайте на нашому відео:

Наступного дня гості детальніше познайомились з Культурно-громадським центром ШЕLTER+ та його командою а також передали до бібліотеки центру нові книжки українських видавництв.

Фото з Facebook-сторінки PEN Ukraine