Криворізькі екологи нагадали, як криворіжці можуть боротися з винищенням зелених насаджень у місті, - АЛГОРИТМ

Криворіжці вкотре звертають увагу на варварське нівечення чи знищення зелених насаджень у Кривому Розі. Цього разу фото понівечених дерев у центра міста виклала у Facebook Ольга Костіна. Як діяти в ситуації, коли ви помітили незаконну (на вашу думку) вирубку, обрізання дерев, пояснили акстивісти екологічної організації "Досить труїти Кривий Ріг" (ДТКР).

Алгоритм боротьби з варварами, котрі знищують зелені насадження, описаний на сайті ДТКР. Тут є і шаблони відповідних документів.

Екологи наголошують, що дерева та чагарники відіграють важливу роль в промислових містах, особливо у степовій зоні: очищують повітря, знижують пилове та шумове забруднення та створюють сприятливий мікроклімат для проживання людей і тварин. 

Тому криворіжців закликали спільно протидіяти знищенню «зелених легень» міста.

Зазначається, що знесення дерев потребує проведення певної погоджувальної процедури. Просто так ніхто не має права зрубати рослину. Спеціальна комісія має здійснити обстеження кожного дерева і підготувати висновок про доцільність його зберігання або необхідність викорчовування.

Омолодження проводиться згідно вимог нормативного  документу – «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах». А шкода  за пошкодження зелених насаджень розраховується згідно постанови Кабміну №559 від від 8 квітня 1999 р. «Про такси для обчислення розміру шкоди, завданої зеленим насадженням у межах міст».

Якщо ви помітили вирубку чи обрізання дерев до «стовпа» у вашому місті, можете запитати у відповідального про наявність необхідних  документів – акту обстеження зелених насаджень, ордеру (рішення міської ради) на видалення дерева.

Якщо в наданні документів вам відмовили, а ви вважаєте дії комунальних служб або невідомих осіб неправомірними – викликайте поліцію, щоб запобігти правопорушенню.

Також зафіксуйте на відео, фото людей, техніку, та пошкоджені насадження.

Надалі зверніться до виконкому Криворізької міської ради з проханням надати документи, які дозволяють здійснювати обрізку цих конкретних рослин.

Також можна звернутися з заявою до Державної екологічної інспекції України.

На допомогу криворіжцям активісти з ДТКР розробили шаблони заяв, до яких достатньо внести власні дані та описати випадок, свідком якого ви стали.

Шаблони заяв шукайте ТУТ.

Фото з Facebook Ольги Костіної.