Криворіжці долучилися до екскурсії "Криворізькі стихії". Суботнього дня вони побували на скелях МОДРу, навідались до гранітного кар'єру КДЗ та порелаксували на древньому святилищі.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власного кореспондента.
Екскурсія "Криворізькі стихії" була першої із серії екскурсій, організованих в рамках проєкту "Історичне літо", що реалізується Першим Криворізьким/1KR.UA за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Екскурсійний маршрут розпочався з екологічної пам’ятки природи «Скелі МОДРу», де криворіжці мали змогу побачити дивовижні виходи на поверхню, кристалічного фундаменту, відпочити у гроті, де, за легендою, переховували козацьку скарбницю, дізнатись про унікальні рослини та історію району МОДРу, підзарядитися у "місці сили".
Друга локація маршруту – гранітний кар’єр Криворізького дробильного заводу. Тут екскурсанти переконались, наскільки індустрія поєднана з природними локаціями, побачили затоплений кар’єр, дізналися історію створення греблі Карачунівського водосховища а також цього кар’єру КДЗ, відпочили на узбережжі річки Інгулець.
Завершальним етапом екскурсії "Криворізькі стихії" стало відвідування стародавнього святилища та торування стежки на вершину кургану "Ляхова могила". Учасники екскурсії з цікавістю розглядали дерев'яних богів - ідолів, яких встановили на території святилища учасники спільноти "Коло Велеса". Кілька хвилин релаксу і криворіжці через поле Перуна вирушили до кургана "Ляхова могила". Попри спеку і втому усі екскурсанти подолали сходження на вершину кургану, звідки насолодилися чудовим краєвидом Карачунівського водосховища. Тут, на вершині, вони також дізналися, що потрапили на місце, де відбувається посвячення першокурсників істфаку у студенти.
Цікаво і захопливо розповідала про ріднокрай та його таємниці краєзнавиця Ганна Літвінчук.
"Стартував проєкт "Пізнати Кривий Ріг". Він відбувається в рамках великого проєкту "Історичне літо", ініційованого "Першим Криворізьким" каналом медіа за фінансування й підтримки USAID. Проєктом передбачено серію краєзнавчих екскурсій Кривим Рогом, які ми поділили на дві складові:
Перша, це - еко екскурсії: можливість криворіжців виїхати, побачити незвідані, непопсові, непопулярні локації (одним з прикладів є скелі МОДРу і Карачуни, які ми сьогодні відвідали). З'ясувалось, що для дуже багатьох людей це є дивина, дуже багато людей не були раніше у цих місцях, а тепер отримали можливість побачити, дізнатися, що таке є і, можливо, надалі виїжджати сюди з родинами. Друга частина - це екскурсії містом", - розповіла нашому кореспондентові волонтерка проєкту "Історичне літо" Ірина Роік.
Вона зазначила, що попереду екскурсії до Червоної балки та маєтку Харіна, екскурсії Гданцівкою та Соцмістом. Також на криворіжців очікує цікава індустріальна екскурсія.
"Моя задача була зробити настільки різні екскурсії, щоб кожна людина могла задовольнити свій інтерес: хтось залюбки піде на екскурсію по Гданцівці, бо прожив там 20 років і нічого про неї не знає, а комусь, навпаки, цікаво походити по відвалах, тому що у нього ніколи раніше не виникало ідеї, щоб піднятися на наші "криворізькі гори". Моя задача, щоб це було максимально цікаво", - пояснює Ірина.
За її словами, головна мета проєкту, що реалізується - показати, що є нестандартний відпочинок.
"Адже через росію у нас залишилось не так багато варіантів виїзду, немає такої можливості, як 2-3 роки тому - взяти родину і виїхати десь на море. Але ми показуємо, що у Кривому Розі також є відпочинок і він може бути просто за півдня. І це той час, коли ви можете перезагрузитися, дізнатися щось нове від краєзнавців, просто погуляти, побути в місцях сили, енергії і натхнення.
І друга мета: ми хочемо показати, що Кривий ріг без радянщини існує. Тобто, що Кривий Ріг стояв багато років тому, він простоїть ще багато років потому, після нас. Наша задача - показати, що він різний, закохати в нього його мешканців, які не мали змоги раніше бувати на екскурсіях, і показати його гостям нащого міста, які тимчасово переїхали сюди, або ж залишаться тут назавжди", - додає наша співрозмовниця.
Отож дивіться і слухайте екскурсію "Криворізьки стихії" на нашому відео, переглядайте наші світлини. Таким чином ви детальніше дізнаєтесь про особливості ріднокраю.
Слідкуйте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News