Організація Героїв і захисників України: у Кривому Розі пропонують перейменувати одну з вулиць на честь "Пласту", - ГОЛОСУВАННЯ

Вулицю Декабристів у Центрально-Міському районі Кривого Рогу пропонують перейменувати на вулицю «Пластову» - на честь  Національної скаутської організації України, до лав котрої належать видатні українські герої та члени якої нині боронять Україну у російсько-українській війні.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на Facebook-сторінку "Пласт Кривий Ріг".

Зазначається, що вулиця Декабристів офіційно внесена до переліків об'єктів топоніміки, які підлягають перейменуванню згідно Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

"Вважаємо, що назва вулиці має бути актуальною поза часом і подіями, історично обгрунтованою для майбутніх поколінь. Пласт протягом всієї своєї історії виховував лідерів і провідників суспільства, які суттєво впливали на хід подій в Україні.

Серед них: Степан Бандера, Роман Шухевич, Василь Кук, Богдан Гаврилишин, Любомир Гузар, Борис Ґудзяк, Олег Ольжич, Олена Степанів, Орест Субтельний, Квітка Цісик. Цього року Пласт відзначає 112-ту річницю з дня складання першої Пластової присяги. Попри всі випробування волонтери організації продовжують виховувати патріотичну молодь за засадах християнської моралі", - йдеться у повідомленні.

Також звертається увага на розташування вулиці - поруч з вулицею Декабристів знаходиться одна із пластових домівок (вул. І.Франка, де кожні вихідні збираються дорослі та діти, навчаючись новому, спілкуючись виключно українською мовою, вивчаючи історію та звичаї рідного народу, способи виживання у надскладних умовах, методику надання першої медичної допомоги тощо. 

"Сьогодні більшість українських чоловіків-скаутів захищають незалежність та суверенітет своєї Батьківщини, серед них і чоловіки-пластуни з Кривого Рогу. На жаль, війна принесла і надтяжкі втрати для пластового руху. Вічна пам'ять та слава героям-пластунам, які не зламали своїх присяг та загинули за Україну - це 44 мужніх воїни. Саме ці постаті є прикладами не лише для маленьких скаутів, а й для кожного українця. Їх героїзм і відданість Батьківщині має бути закарбований у пам’яті майбутніх поколінь.

В Кривому Розі осередок Пласт НСОУ діяв з 1991 р., в 2017 році організація відновила активну роботу в місті. Наразі членами організації Пласт є більше 100 дорослих і дітей, які активно долучаються до українського і світового скаутського руху. У світі більше 12 тисяч пластунів різного віку, зараз їх чисельність стрімко зростає. 

У багатьох містах України вже є вулиці Пластові. Таким чином влада показує повагу не лише до історії і сьогодення патріотичної організації, а й вшановує подвиг кожного пластуна-героя від Бандери та Шухевича до сучасних воїнів-захисників, завдяки яким все ще Україна та ми з вами", - зазначають у криворізькій станиці Пласту.

Проголосувати за перейменеування можна ТУТ.

Довідково

«Пласт» — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Як неполітична і позаконфесійна організація, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства.

Пласт був створений 1911 року, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом у 1907 році. А вже 12 квітня 1912 року, у Львові, пластуни гуртка «Круки» склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко. В основі назви «Пласт» є відповідник англійського «Scout» (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників.

Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР у XX ст. і продовжують захищати кордони України в наш час.

Новини компаній
09:00, Сьогодні