16 березня у Кривому Розі відкрилась виставка "Три години: неофіційне мистецтво Одеси другої половини XX століття".
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.
Презентували виставку Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC у партнерстві з Grey Club House.
Виставка "Три години: неофіційне мистецтво Одеси другої половини XX століття" складається з приватної колекції Романа Єрмоленка. В рамках цього проєкту свої картини експонують художники: Валентин Хрущ, Євген Рахманін, Володимир Стрельніков, Віктор Павлов, Володимир Цюпко, Станіслав Сичов, Віктор Маринюк, Олег Соколов, Олександр Стовбур, Валерій Лукич, Ігор Божко, Леонід Войцехов, Анатолій Асаба, Юрій Коваленко, Валентин Сіренко, Валентин Алтанець, та інші.
Як зазначили організатори, "коротке двадцяте століття" — термін, що описує швидкоплинність сучасного світу. Проте двадцяте століття було надзвичайно насичене на події, що змінюють світ: дві світові війни, революції громадянські, технологічні, мистецькі у всьому цьому вихорі подій Україну спіткала окупація Радянським Союзом і 70 років терору.
Догми соцреалізму, якими були просякнуте все офіційне мистецтво Радянської України, душили мистецтво. В цій задусі 60-х роках, почало формуватись мистецьке підпілля, одним з найяскравіших проявів, якого були «одеські нонконформісти».
Їх перша «заборна» виставка тривала лише три години та була самоорганізована митцями на паркані Одеського оперного театру. Це був їх перший неформальний протест проти системи та художнє висловлювання в Радянському Союзі проти художньої системи того часу, тільки потім вже буде «Бульдозерна виставка».
Лише три години, проте цього було достатньо, щоб неофіційне мистецтво почало змінюватись.
Виставка працюватиме за адресою: вул. Костенка, 37, до 14 квітня, вона доступна до перегляду щосуботи з 15:00 до 19:00 та щонеділі з 12:00 до 19:00.
В рамках паралельної програми до виставки, 17 березня о 12:00, відбудеться лекція «Остаточне вирішення питання модернізму на нашу користь. Хвилі і брекватери візуального мистецтва Одеси 1980-1990 рр», історика та дослідника – Кирила Ліпатова.
Вхід на лекцію вільний, за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/nLabBjUYGUJrh2D68
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.