Перерозподіл видатків держбюджету з телемарафону на оборону є недоцільним, - Шмигаль відповів на петицію

Перерозподіл видатків держбюджету шляхом їх спрямування на потреби  складових сектору безпеки та оборони не є доцільним. Таку відповідь очільник Кабміну дав на петицію Павла Білоуса, якою той пропонував переспрямувати кошти, призначені для телемарафонів "Єдині новини" та "Фрідом", на фінансування БПЛА та пікапів для Збройних сил України".

Відповідь на цю петицію опублікована на сайті Кабміну.

Повний текст відповіді:

"Відповідно до статті 40 Конституції України, статті 23-1 Закону України “Про звернення громадян” та Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2016 р. № 457, Кабінетом Міністрів розглянуто Вашу електронну петицію від 17 січня 2024 р. № 41/005936-24еп “Переспрямувати кошти, призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом”, на фінансування БПЛА та пікапів для Збройних Сил України”, розміщену на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів (Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади), яку підтримали понад 25 тис. громадян.

Згідно із частиною четвертою статті 3 Закону України “Про національну безпеку України” державна політика у сфері національної безпеки і оборони спрямована, зокрема, на забезпечення воєнної, зовнішньополітичної, державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, безпеки критичної інфраструктури, кібербезпеки України.

Указом Президента України від 19 березня 2022 р. № 152 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 р. “Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану”, яким, зокрема, передбачено, що з огляду на пряму військову агресію Російської Федерації активне поширення державою-агресором дезінформації, викривлення відомостей, виправдовування або заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, з метою донесення правди про війну, забезпечення реалізації єдиної інформаційної політики в період дії в Україні правового режиму воєнного стану, запровадженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. №64, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 р. № 2102-ІХ, з урахуванням вимог Закону України “Про правовий режим воєнного стану” відповідно до статті 107 Конституції України Рада національної безпеки і оборони України установила, що в умовах воєнного стану реалізація єдиної інформаційної політики є пріоритетним питанням національної безпеки, забезпечення якої здійснюється шляхом об’єднання усіх загальнонаціональних телеканалів, програмне наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач, на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні “Єдині новини #UАразом”.

Відповідно до статті 116 Конституції України, статті 4 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” повноваження Уряду визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами. Частина перша статті 26 зазначеного Закону передбачає, що Рада національної безпеки і оборони України відповідно до закону координує та контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони. Кабінет Міністрів забезпечує виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України, введених у дію указами Президента України, що відповідають положенням Конституції України.

Оскільки забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки і оборони, а реалізація єдиної інформаційної політики — пріоритетним питанням національної безпеки, то фінансування відповідних заходів є вагомою складовою протидії військовій агресії Російської Федерації проти України, зокрема в інформаційному просторі. Відповідно перерозподіл зазначених у петиції видатків шляхом їх спрямування на потреби інших складових сектору безпеки та оборони не є доцільним.

Водночас Урядом на системній основі проводиться постійна робота із залучення та спрямування фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, у тому числі міжнародної допомоги, на задоволення потреб і підвищення спроможностей Збройних Сил та інших складових сектору безпеки і оборони, будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, захист об’єктів критичної інфраструктури, постачання нових і модернізації наявних зразків озброєння, військової та іншої техніки для здійснення заходів, пов’язаних з відсіччю збройної агресії Російської Федерації проти України".

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.