"Наші велосипедисти скучили за таким форматом змагань": у Кривому Розі провели благодійний веломарафон "Весняна сотня", - ФОТО

Цими вихідними у Кривому Розі пройшов благодійний веломарафон "Весняна сотня". Майже 50 учасників заїзду зібралось у парку "Веселі Терни", щоб подолати дистанцію у трохи більше 100 км. 

Про це повідомляє 0564.ua з посиланням на власного кореспондента.

На веломарафон зібрались велосипедисти не тільки Кривого Рогу, а і Дніпра та Кіровоградської області. Також був зареєстрований велосипедист з Італії.

Учасники веломарафону вирушали з парку Веселі Терни до П'ятихаток, звідки велосипедисти вирушали у Жовті Води і через ПівнГЗК повертались до парку Веселі Терни. Маршрут склав приблизно 109 км.

Найкращі велосипедисти у 4 категоріях (МТБ, грейвел, електровелосипеди, жінки) отримали окрім медалей спеціальні відзнаки та подарункові сертифікати від партнерів заходу.

Участь у змаганнях взяв і італійський велолюбитель, який проїхав маршрут на своїй батьківщині поза заліком. Таким чином він хотів підтримати велорух в Україні.

"Останній раз "Весняну сотню" ми проводили ще у 2019 році. У 2020 році нам завадила пандемія, а з 2022 року - повномасштабне російське вторгнення", - розповів нам заступник голови UBF Максим Соколовський. "Цього року велосипедисти, які скучили за таким форматом змагань, звернулись до нас з проханням провести цей захід. Спочатку ми визначились з маршрутом вирішивши, що найкращим варіантом буде прокласти його через дорогу з мінімальним трафіком - Кривий Ріг, П'ятихатки, Жовті Води, Кривий Ріг."

Максим розповів, що спочатку захід планувалось робити з парку на ПівнГЗК, але не всім велосипедистам було зручно до нього дістатись, тому організатори і вирішили обрати парк Веселі Терни, зробивши маршрут трохи більшим ніж 100 км.

Раніше Весняна сотня стартувала з мікрорайону Східний, але через деякі нюанси було вирішено змінити маршрут.

"Ми виділили дві причини для зміни маршруту", -  продовжує Максим Соколовський. "Перше - це трафік на дорогах, бо минулий маршрут проходив частково через трасу Дніпро - Кривий Ріг де дуже високий автомобільний трафік вантажівок, а ширина дороги недозволяє велосипедистам безпечно рухатись цією ділянкою дороги. Друге - це фініш. Бо для велосипедистів перш за все це змагання і вони можуть не звертати увагу на безпеку. Під час Весняної сотні на мікрорайонах Східний велосипедисти фактично фінішували у дворах неподалік лежачих поліцейських. І так співпало, що незважаючи на перекриття дороги, 3 автомобілі рухались назустріч один одному від прибудинкових територій. Один з учасників, бажаючи незбавляти темп для кращого результату, виконав небезпечні маневри на ділянці з лежачими поліцейськими і декількома автомобілями. Тому і вирішили підшукати місце з більш безпечним фінішем".

Стосовно улюбленого багатьом велосипедистам України марафону "Залізної сотні", Максим відповів що його проведуть лише після перемоги.

Частина коштів від реєстрації йшла на димові шашки від ЗСУ, які виробляє велоспільнота Кривого Рогу. Принцип роботи цих шашок продемонстрував Денис Дубов, очільник Ukrainian Bike Family. 

"З початку повномасштабного вторгнення наша велоспільнота почала займатись волонтерством і почали робити димові шашки", - розповідає нам Денис. "За цей час ми зробили більше 80 тисяч штук, які розподілили між військовими. Їх задача - приховати себе на полі бою під час евакуації поранених або виконання певних маневрів."

Денис розповідає, що велоспільнота постійно збирає кошти для виготовлення димових шашок. Ситуація на полі бою впливає і на збір.

"Якби ви мене спитали як рухається збір ще тиждень тому, то я би сказав, що він погано йде, але події на Харківщині відобразились і на зборах - люди почали активніше їх закривати", - поділився Денис Дубов.

Усі бажаючі можуть підтримати збори за реквізитами які оновлюються на сторінках Ukrainian Bike Family у Instagram, та на сторінці Денис Дубов у Facebook.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Фото Олена Новікова