У Кривому Розі з початку року виявили близько 100 об'єктів бізнесу, де незаконно продають алкоголь чи тютюнові вироби, - ФОТО

За результатами рейдової роботи, моніторингів, з початку 2024 року виявлено загалом по місту близько 100 об’єктів бізнесу, де здійснюється незаконний продаж алкоголю чи тютюну. Робота таких об’єктів перешкоджає функціонуванню підприємництва, які працюють законно. А це, в свою чергу, напряму впливає на рівень доходів бюджету територіальної громади міста. 

Про це повідомив завідувач відділу розвитку підприємництва виконкому Металургійної райради Андій Щупка на своїй сторінці у Фейсбук. 

"Ні – контрабанді! Ні -  шкоді територіальній громаді, завданої від нелегальної діяльності!" підкреслив Андій Щупка.

З метою забезпечення надходження коштів від сплати акцизного податку з Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області відпрацьовано системну взаємодію з обміну інформаціями стосовно суб’єктів господарювання, які фактично здійснюють продаж алкогольної і тютюнової продукції, але суми податкових зобов’язань, що підлягають сплаті, в поданих ними деклараціях з акцизного податку, відображають з нульовими показниками. У Металургійному районі податківцями вже проведені фактичні перевірки діяльності 9 таких підприємців.

Також будуть проведені перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів з незначними виторгами через РРО/ПРРО.

Читайте також: Хотів торгувати безакцизними цигарками і дав хабар поліцейському: криворіжця засудили до 4 років позбавлення волі

Підприємці мають забезпечити дотримання установлених законодавством правил:

- законність розміщення об’єкта, сплата податку за землю; 

- реєстрація РРО та отримання відповідної ліцензії, 

- легалізація найманих працівників, які пройшли навчання для роботи на РРО/ПРРО;

- закупка продукції з акцизними марками установленого взірця тільки в офіційних дистриб’юторів, оптових постачальників, які надають відповідні документи на товар, 

- реалізація продукції  із застосуванням РРО/ПРРО, 

- обов’язкова видача чека, 

- обов’язкова щомісячна сплата акцизного податку.

Андрій Щупка додав, що саме такі питання обговорили на робочій нараді з підприємцями Металургійного району 29.05.2024 у виконкомі Металургійної районної у місті ради.

Також власникам тимчасових споруд кіосків та павільйонів зазначено про персональну відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства у підвідомчих об’єктах. Загалом у минулому році по місту проведено моніторинг роботи 207 тимчасових споруд кіосків та павільйонів. За виявлення порушення законодавства, які кваліфіковані як недобросовісна конкуренції у сфері обігу підакцизних товарів,  застосовано фінансових санкцій на 5 млн грн.

Примусовий демонтаж тимчасових споруд, де здійснювався нелегальний продаж контрабандної продукції, проведено по 13 кіосках, з яких 1 - в Металургійному районі.

У цьому році  рішеннями Криворізької міської ради 3 власникам  тимчасових споруд кіосків та павільйонів, де були встановлені та задокументовані факти продажу безакцизних тютюнових виробів і алкоголю, відмовлено у подовженні договорів оренди земельних ділянок.

Читайте также: Криворізькі правоохоронці виявили в магазині контрафактні алкоголь та цигарки на 700 тисяч гривень, - ФОТО