Міністри оборони країн НАТО схвалили "оперативний план розширення підтримки України", який передбачає більшу роль Альянсу в постачанні зброї та навчанні українських військових.
Як повідомляє "Європейська правда", про це під час пресконференції заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
План передбачає, що в майбутньому Альянс візьме на себе міжнародну координацію поставок зброї та тренувань для Збройних сил України.
"Ми узгодили план, який визначає, як НАТО очолить координацію допомоги в галузі безпеки і тренувань. Це дозволить лідерам НАТО розпочати цю роботу на Вашингтонському саміті в липні. Поставити нашу підтримку України на більш міцну основу на роки вперед", – сказав генсек Альянсу.
Штаб із координації допомоги Києву розмістять у Вісбадені на півдні Німеччини, вже діє військова база США, крім того, будуть створені логістичні вузли у східній частині Альянсу. Очікується, що до цих заходів залучать майже 700 військовослужбовців з країн-членів і партнерів НАТО.
"НАТО здійснюватиме нагляд за підготовкою українських збройних сил на тренувальних базах в країнах Альянсу, підтримуватиме Україну через планування і координацію допомоги, керуватиме передачею і ремонтом обладнання, надаватиме підтримку довгостроковому розвитку Збройних сил України. Ці зусилля не зроблять НАТО стороною конфлікту, але вони посилять нашу підтримку України у відстоюванні її права на самооборону", – зазначив Столтенберг.
Як відомо, схвалення "оперативного плану" тривалий час блокувала Угорщина, позаяк НАТО ухвалює всі рішення консенсусом. Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан посилався на те, що ініціатива Альянсу може призвести до "прямої конфронтації" з Росією.
Але перед міністерською зустріччю у Брюсселі Орбан зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом і погодився зняти вето в обмін на обіцянку, що Угорщина не братиме участі в навчанні українців і фінансувати постачання зброї.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.