В суботу, 22 червня, криворіжців запрошують переглянути і обговорити кінострічку Олександра Довженка "Земля".
Про подію сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на її організатора - ГО Poroda.
Колективний перегляд кінострічки Олександра Довженка "Земля" - спроба відродити формат кіноклуба.
"Обговоримо суперечливу постать і позицію самого Довженка, подискутуємо про те, які ж сенси він заклав у "Землю" та спробуємо зрозуміти, чому цей фільм, попри всі суперечки, став шедевром світового кіномистецтва", - зазначає організатор.
Модеруватиме подію Іванка Волошина.
Початок перегляду - 17:00.
Місце події: KVARTA+ (вул. Мистецька, 11)
Вартість квитка - 100₴ (прибуток з квитків — на допомогу ЗСУ!).
Як відомо, у 2015 році ЮНЕСКО назвала «Землю» однією з п'яти головних стрічок у світовій історії!
Згідно з характеристикою Довженко-Центру, кінострічка «сповнена ліричного пантеїзму, й водночас утопічної екзальтації, вона продемонструвала всю неоднозначність українського цивілізаційного вибору 1920-х, кульмінацією якого стала драматична колективізація».
Довідка з Вікіпедії:
«Земля» — український радянський художній німий фільм. Третій фільм української трилогії Олександра Довженка: («Звенигора», «Арсенал», «Земля»). Прем'єра фільму відбулася 8 квітня 1930 року в Києві.
Фільм зображає перші роки колективізації в Українській РСР, змальовуючи їх крізь конфлікт колгоспників і куркулів. Водночас Довженко наділив «Землю» символізмом містичного зв'язку українського народу зі своєю землею, стверджував про розрив людини й природи внаслідок колективізації.
Багатьма критиками «Земля» вважається найкращим фільмом у всій фільмографії Довженка, деякими — одним з найкращих в історії кіно. Проте в СРСР «Земля» зазнала осуду за недостатню комуністичну ідеологічність і натуралізм, симпатії противникам колективізації, внаслідок чого фільм зняли з прокату вже за кілька днів після прем'єри.
Довженко з подивом дізнався, що фільм має грандіозний успіх у Європі, тоді як в Українській РСР він був заборонений. Після прем'єри в Берліні про Олександра Довженка випустили 48 статей, у Венеції італійські кінематографісти називали Довженка «Гомером кіно». Проте в Радянському Союзі стрічку реабілітували лише 1958 року після міжнародного референдуму в Брюсселі
Сам Довженко описував у «Автобіографії» свої переживання після випуску «Землі»: