У Страсбурзі триває засідання літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. 27 червня парламентарії розглянули та дебатували резолюції, які стосуються соціального захисту українських біженців.
Про розгляд питань у ПАРЕ повідомив у Telegram народний депутат України Олексій Гончаренко, який є президентом Комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб.
Зокрема, він проінформував, що в ПАРЕ 27 червня прийняли Резолюцію про заклик до Європи передбачити негайні та довгострокові політичні рішення для підтримки українців.
- В ПАРЄ проголосували за виплати грошей українцям для повернення в Україну. "Тобто після закінчення бойових дій українці, які будуть повертатись жити в Україну, зможуть отримати фінансову допомогу від європейських країн", - пояснив нардеп.
- Ще одне рішення, яке також стосується наших біженців - країни Європи повинні надати негайний пріоритет забезпеченню викладання української мови для українських дітей у навчальних закладах.
- Відтепер в ЄС визнають медичні документи і статус інвалідності українських біженців. Резолюція в ПАРЄ закликає держави-члени забезпечити належний захист для людей з інвалідністю, які були змушені покинути Україну. Це передбачає, що країни Європи мають визнати статус інвалідності, ступеня інвалідності та медичних і інвалідних сертифікатів українських біженців.
- ВПО мають і далі отримувати виплати. Наш уряд має продовжувати фінансову підтримку внутрішньо-переміщених осіб.
Крім цього, резолюція для ВПО передбачає:
- виплати соцдопомоги та пенсій;
- надання фінансової допомоги для доступу до соціального житла та кредитів на відбудову приватного житла;
- фінансування для створення бізнесу для ВПО та нових робочих місць;
- захист дітей ВПО;
- європейські країни мають надавати фінансову, безпекову та гуманітарну допомогу українським містам та регіонам.
- Ще одне рішення, зафіксоване в Резолюції - українські пенсіонери будуть отримувати пенсії в Європі. "Отже, українським пенсіонерам має бути офіційно наданий статус пенсіонера в країнах Європи, де вони проживають. А відповідно, вони мають отримувати пенсії в цих країнах. Це посилить соціальне забезпечення літніх людей, в тому числі на медичну допомогу. Необхідна медична допомога повинна включати екстрену допомогу та необхідне лікування хвороб", - додав Гончаренко.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.