Серія тяжких злочинів була вчинена у Кривому Розі взимку цього року уродженцем москви, особою без громадянства, з багатим кримінальним досвідом (10 судимостей за статтями розбій, грабіж, зґвалтування). Днями Саксаганський районний суд Кривого Рогу виніс йому вирок за нові скоєні тяжкі злочини.
Про це 0564.ua повідомляє з посиланням на вирок суду.
У вироку зазначається, що фігурант справи, не зважаючи на свій кримінальний досвід та непогашений строк умовно-дострокового звільнення, вчинив ряд нових тяжких кримінальних злочинів.
Зокрема, в ході слідства було встановлено, що 29 січня 2024 року шляхом обману (попросив у незнайомця телефон під приводом необхідності здійснення дзвінка) чоловік заволодів чужим телефоном вартістю 1800 гривень, що слідством кваліфіковано як шахрайство (ч.2 ст. 190 КК України).
Вже наступного вечора, 30 січня, ним було вчинено черговий злочин. Пізнього вечора злочинець підстеріг неповнолітню дівчину біля одного з будинків, після чого викрав її з метою подальшого зґвалтування. Зазначається, що під час вчиненого злочину він застосував кухонний ніж, яким погрожував дівчині, вимагаючи йти з ним. Залякану жертву злочинець завів до квартири, де кілька годин утримував проти її волі, намагаючись зґвалтувати. Дівчині вдалося відбитися попільничкою, яка трапилася під руку, і втекти від кривдника.
Обставини цього злочину лягли в основу кримінального провадження за частиною 2 статті 146 КК України (незаконне утримання людини) а також за частиною 3 статті 15 та частиною 3 статті 152 (незакінчений замах на зґвалтування неповнолітньої).
Наступними за хронологією злочинами негідника були шахрайство, розбій і декілька зґвалтувань. Все це він вчинив 1 лютого 2024 року.
Спочатку, о 6:00 ранку, злочинець попросив телефон у незнайомця і втік разом з телефоном, а вже о 7:40, підстерігши біля одного з будинків чергову жертву, спочатку "схопив потерпілу рукою за волосся, приставив до її спини невстановлений предмет, погрожуючи застосуванням гранати", відібрав у неї золоті прикраси (на загальну суму 21 220 грн). Знущання над потерпілою він продовжив в малолюдній місцевості - біля річки Саксагань, куди завів жінку, погрожуючи вбивством і зґвалтуванням.
Та на цьому злочинець не зупинився. Розуміючи, що не зможе здати прикраси до ломбарду без паспорта, він спочатку змусив потерпілу обходити разом з ним ломбарди, намагаючись закласти золоті речі за пред'явленням електронної версії її документу в "Дії". А коли це не вдалося, домовився з незнайомим чоловіком про передачу золотих прикрас у ломбард за його паспортом. Чоловік, який, буцімто, нічого не запідозрив, допоміг злочинцю - здав у ломбард прикраси за своїм паспортом, після чого передав йому кредитні кошти в сумі 12 600 гривень.
Увесь цей час залякана погрозою вибуху гранати жінка знаходилась поруч зі своїм кривдником. Тож вона знову змушена була коритися його волі, коли він, отримавши гроші, повіз її до готелю, за її електронним паспортом зняв номер, і вже там, у готельному номері, змушував пити з ним алкоголь і повторно ґвалтував.
Лише у момент, коли злочинець втратив пильність і відволікся, потерпілій вдалося втекти. Жінка вискочила з номера і побігла кликати на допомогу та викликати поліцію.
У цей час злочинець, аби не бути упійманим, поспіхом залишив номер готелю, прихопивши з собою мобільний телефон потерпілої, який залишився на тумбочці.
В суді зловмисник визнав свою вину і заявив, що у вчиненому щиро розкаюється, просить суд його суворо не карати та просить вибачення у всіх потерпілих, проти яких вчиняв злочини. Свої дії він пояснив станом сильного алкогольного сп`яніння, і переконував, що йому соромно за вчинене.
Та суд, призначаючи покарання, врахував ступінь тяжкості і конкретні обставини вчинення кримінальних правопорушень, зокрема дані, які характеризують особу обвинуваченого. Судом не встановлено обставин, які би дозволили пом'якшити покарання обвинуваченого. Не повірив суд і в щире каяття злочинця. Натомість врахував неодноразові судимості по таким самим категоріям злочинів, що "вказує на ту обставину, що обвинувачений на шлях виправлення не стає та після відбування реального покарання продовжує вчиняти аналогічні злочини". А відповідно до ст. 67 Кримінального кодексу України рецидив злочинів є обставиною, яка обтяжує покарання.
Зазначені у матеріалах суду й інші характеристики московита. Так, йдеться про те, що за місцем проживання він характеризується нейтрально, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, на утриманні неповнолітніх дітей не має, офіційно не працевлаштований. А згідно з висновком судово-психіатричного експерта у період інкримінованих йому діянь, як і у час судового процесу, виявляв психічний розлад у формі емоційно нестійкого розладу особистості. Водночас наголошується, що в період часу, до якого відносяться інкриміновані йому діяння, чоловік міг усвідомлювати свої дії і керувати ними. Тож застосування примусових заходів медичного характеру він не потребує.
Врахувавши всі обставини справи, суд призначив обвинуваченому покарання за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 152, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 152, ч. 4 ст. 185 КК України, у виді реального позбавлення волі в межах санкції статей.
За сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинання менш суворих покарань більш суворим, остаточно визначено відбування злочинцем покарання у виді 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.
Строк відбування покарання враховано з моменту затримання, тобто з 1 лютого 2024 року.
Запобіжний захід у виді тримання під вартою до набрання вироком законної сили суд залишив без змін.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.