У Кривому Розі відбувся Родинний форум "Батьківство та освіта у світлі християнства", - ФОТО, ВІДЕО

Хто відповідальний за освіту дітей - держава чи батьки? Чому альтернатива у виборі форм освіти важлива для усього суспільства? На чому грунтується сімейна освіта? Як церква стала першою інституцією громадянського суспільства, та чому громадянська активність сьогодні є питанням національної безпеки?

Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, про це 5 липня йшлося на Родинному форумі "Батьківство та освіта у світлі християнства", який днями відбувся в Культурно громадському центрі ШЕLTER+ у Кривому Розі.

Форум, організований Українською національною асоціацією сімейної освіти (УНАСО), зібрав родини, які вже навчають своїх дітей за сімейною формою, хто  має відповідний досвід, а також тих, які зацікавлені у більш детальному вивченні можливостей сімейної форми освіти.  Учасники ділились власним досвідом у сфері сімейної освіти, обговорювали роль батьківства та освіти у розрізі християнського світогляду.

Відкрила форум засновниця УНАСО Олеся Романча. Вона презентувала досвід колаборації криворізьких родин, які навчають своїх дітей за сімейною формою освіти, у тому числі зупинившись на етапі створення та діяльності асоціації.

Серед спікерів форуму у Кривому Розі були Роман Морозов, співзасновник Культурно - громадського центру ШЕLTER+, Олена Ляшенко - гостя із Жовтих Вод, котра має досвід впровадження сімейної освіти. Також перед учасниками форуму цього дня виступали ще двоє спікерів, котрі мають значний досвід навчання дітей за сімейною освітою - Джеральд Хюбнер із Канади та Кевін Свонсон із США.

Роман Морозов наголосив на важливості існування альтернативних державній форм освіти,  розповів про батьківство та освіту через призму християнського світогляду, зупинився на історичних аспектах розвитку громадянського суспільства, питанні надзвичайної важливості громадянської активності під час війни, ознайомив учасників форуму зі змістом та показав актуальність роботи одного із найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ століття Андрея Шептицького "Як будувати Рідну Хату".

"У П'ятикнижжі Мойсеєвому, яку читають іудеї і християни, надано чіткий алгоритм, як виховувати дітей. Також тут йдеться про те, що навчання дітей - відповідальність батьків, а не держави, не школи, навіть не недільної школи, - пояснив Роман Морозов. - Про це говориться у Книзі Повторення Закону. Вона містить заповіді любити Бога всім серцем, всією душею і виховувати, навчати дітей своїх. Та навіть написаний алгоритм, як це робити - навчати їх, коли сидиш вдома, коли дорогою йдеш, коли лежиш, коли встаєш.  І ми розуміємо, навчати дітей потрібно безперервно - коли ми їдемо у тролейбусі, чи йдемо дорогою, чи стоїмо на червоний сигнал світлофора... У дітей завжди виникає мільйон "чому?". І ми навчаємо їх, як переходити дорогу, чому не можна переходити на червоне світло... Ми відповідаємо на їхні "чому?", пояснюємо, навчаємо вдома і коли прокидаємось, і коли лягаємо спати. Це точно відповідальність не школи, а батьків.

"Пов'яжи їх на руку собі, як знак, і носи пов'язку на чолі", - також йдеться у Повторенні Закону 6:5-9. Отже Бог через Мойсея ще тисячі років тому сказав нам, що у процесі навчання варто використовувати наочні дидактичні знаряддя - записати щось на браслеті, десь на футболці, на якомусь плакаті... Тобто, зробити процес засвоєння нових знань не нудним - практичним і цікавим".

Роботу Андрея Шептицького "Як будувати Рідну Хату", у якій автор поєднав родину, і громадянське суспільство, і державотворення Морозов назвав особливо актуальною зараз, під час війни. 

"Ми сьогодні читали абзац за абзацом і бачили наскільки через майже 80 років його слова релевантні нашому часу. Адже його праця була написана у 1942 році. Тобто, Шептицький мав досвід життя і за окупації Польщі, і большевіками, і німецьким рейхом. В ній не йдеться про війну, але про речі, які актуальні зараз, під час війни - цінність і важливість родини, сімейної освіти, громади. Отож читайте Шептицького "Як будувати Рідну Хату" і ви зрозумієте і як власну родину будувати, і як громадянське суспільство будувати, і як займатися державотворенням. Це те, що потрібно всім нам під час повномасштабної війни з російською федерацією", - зауважив Роман Морозов.

Зацікавленість в учасників форуму викликав досвід Кевіна Свонсона (США, Колорадо), який з теми сімейної християнської освіти й батьківства виступав на конференціях на 6 континентах і в понад 40 країнах світу.

Кевін сам навчався вдома, і разом з дружиною Брендою навчали вдома своїх п’ятьох дітей. Він заснував кілька організацій на підтримку родин, що обирають сімейну освіту, був кандидатом на посаду губернатора Колорадо у 1994 році та Сенат США у 1998 році. Кевін служив пастором у своїй місцевій церкві протягом 22 років, одночасно писав кілька популярних книг для дітей, які навчаються вдома, серію посібників для вивчення Біблії, розробив програми християнського учнівства та є автором десятків підручників для 1-12 класів.

Протягом останніх 20 років він веде щоденну радіопрограму Generations Radio, що охоплює родини у США та понад 100 країнах світу. 

Як у батька, який хоче залишити благочестиву спадщину для своїх п’ятьох дітей, пристрасть Кевіна полягає в зміцненні та заохоченні руху за сімейну освіту в усьому світі, а також передачі віри для наступних поколінь.

Криворіжці радо зустрічали ще одного гостя - Джеральда Хюбнера - батька двох дітей, голову правління Асоціації правового захисту домашньої освіти Канади та Канадського Центру Домашньої Освіти, який вже неодноразово бував в Україні і в нашому місті. Цього разу його виступ стосувався теми, чи може сімейна освіта бути відповіддю на виклики у складні часи.

Додамо, що Родинний форум "Батьківство та освіта у світлі християнства" проходив з 4 по 7 липня, охопивши аудиторію прихильників сімейної освіти у Черкасах, Одесі, Ірпені та Кривому Розі.

Більше інформації про форум у Кривому Розі дивіться на відео.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.