"Відбій тривоги" - міні-фест для підтримки "зозуленьки" відбувся в суботу, 20 липня, у Кривому Розі. Учасникам запропонували методики і практики, котрі допомагають подолати тривожність, віднайти рівновагу і поліпшити психоемоційний стан.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.
Фестиваль під назвою "Відбій тривоги" проходив на території Культурно-громадського центру ШЕLTER+ в рамках проєкту "Коло підтримки" за організації Об’єднання Відповідальних Громадян завдяки фінансовій підтримці донорів - SILC, Swedish International Liberal Centre.
Програмою фетивалю були передбачені дві лінійки активностей, які включали в себе різноманітні групові заняття, спрямовані на розриття потенціалу учасників, створення сприятливих умов для релаксу, психологіного відпочинку та емоційної рівноваги.
Так, за задумом організаторів, виготовлення заспокійливих ароматичних мішечків для сну дозволяє не лише отримати корисний інвентар для спальні, але й сприяє міцному, стабільному сну, якісному пробудженню, що є запорукою вдалого дня.
Досвідом створення торбинки для ароматерапії поділився учасник майстер-класу Юрій Понікін ("Рух без меж"). Каже, отримав задоволення і відчув заспокійливий ефект від такого групового майстер-класу. Торбинки можна було оформити на власний смак, а також обрати з запропонованих наповнювачі до вподоби — пелюстки троянд, материнку, лаванду, листя чорної смородини, гвоздику, м’яту, цедру цитрусових плодів тощо.
Ірина Божко побувала в секції арттерапії.
"Ми робили візуалізацію мрії. Для цього використовували олівці, застосовували різні техніки... Вийшли прикольні яскраві роботи. Окрім цього, ми також складали списки омріяного: не просто показали свою мрію, як яскраву картинку, а написали конкретно, які кроки ми можемо для її досягнення зробити, кого можемо попросити про допомогу. Для деяких учасників це стало таким інсайтом - виявляється, що прямо зараз вже можна щось робити для того, аби досягти якоїсь, здавалося б, дуже далекої мрії. Це було круто!", - ділиться враженнями від заняття Ірина.
Ще один майстер-клас позитиву - це виготовлення іграшок. Цей процес має антистресовий ефект. Як зауважили організатори, саморобні собачки, зайчики і ведмедики несуть в собі потужний заряд любові і позитивної енергетики. А робота над іграшкою у теплій атмосфері дозволяє учасникам виявити особисті риси й поринути у творчий процес. У творчому процесі учасники майстер-класу розвантажувались, зосереджвались на позитиві і виготовляли симпатичну іграшку.
Дехто з учасників міні-фесту обрав заняття з тренерами психо-тілесних практик, сенсорно посиленої йоги, біосугестивної терапії.
Про біосугестивну терапію наша кореспондентка поцікавилась у психологині Євгенії Журавель, яка і практикує цю методу.
"Це метод, який через поєднання приємної музики, фраз позитивного навіювання та елементів психотерапевної практики допомагає людям розслабитися, сфокусувати увагу на своєму тілі, розвантажитися, відпочити. Така практика направлена на подолання психосоматичних захворювань - захворювань, які мають психоемоційну генезу та проявляються у вигляді соматичних розладів і захворювань. Вже через 6-8 сеансів біосугестивної терапії можна отримати суттєве поліпшення стану", - зауважила Євгенія, яка, окрім терапевтичної практики, цього дня переймалася і модеруванням усього фестивалю.
Актуальність такого заходу вона пояснила необхіністю навчатися піклуватися про себе у надзвичайно стресових умовах.
"Ми організували наш міні-фест "Відбій тривоги" для того, щоб вкотре нагадати людям про важливість піклування про себе в будь-які часи і особливо зараз; для того, щоб вони познайомилися з нами - з Об'єднанням відповідальних громадян, Культурно-громадським центром ШЕLTER+; нашими майстрами, тренерами; весело та з користю провели час, взявши собі на озброєння корисні практичні речі, які допомагатимуть підтримувати себе фізично, психічно в ці часи невизначеності та підвищеної стресогенності. Тобто ми гуртуємося, об'єднуємося для того, щоб допомогти один одне одному вистояти", - зазначила у коментарі нашій кореспондентці Євгенія Журавель.
Додамо, що між лінійками активностей для учасників фесту організували пікнік. Здавалося, що піца і чай піднімали настрій гостей КГЦ ШЕLTER+ не гірше, ніж його чи виготовлення іграшок. Наші спостереження підтвердила і Євгенія Журавель, яка пояснила:
"Їжа - це про заспокоєння, це про те, що все добре. Якщо в нас є їжа, це позитивний сигнал нашому мозку. Ми приємно проводимо час у колі однодумців, додатково відчуваємо розслаблення, емоційне полегшення, хороший настрій. Наше тіло запам'ятовує цей стан і забирає із собою".
Більше про міні-фест "Відбій тривоги" дізнавайтесь з наших фото та відео.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.