На базі Інклюзивно-ресурсного центру №2 у Кривому Розі відкрили інклюзивний майданчик. Облаштування цього майданчика здійснювалось у співпраці місцевої влади з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) в Україні.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради.
Зазначається що новий інклюзивний майданчик, створений за принципом безбарʼєрності називається «Корекційно-розвитковий простір «Ігроленд». Він дає можливість, в тому числі дитині на кріслі колісному гойдатися на адаптивній гойдалці, на яку можна заїхати на візку, або покрутитися на каруселі чи погратися в пісочниці та інше.
Уточнюється, що для безпеки дітей, батьків та працівників Центру за кошти міського бюджету в закладі також відремонтоване укриття.
«Цей проєкт реалізується за підтримки уряду Чехії. Проєкт реалізується завдяки тому, що у Дніпропетровській області, а саме у Криворізькій громаді дуже велика кількість внутрішньо переміщених осіб. Згідно з цим проєктом ми працюємо по декількох компонентам. Перший це підтримка соціальних ініціатив, який містить відкриття таких майданчиків. Другий компонент це – підтримка малого та середнього бізнесу. Наступний компонент – це підтримка ментального здоров’я. Відносно цього проєкту ми отримали заявку з боку ініціативної групи, яку представляла місцева влада та представники Центру, ми отримали дуже добре розуміння того, що потрібно для вашої громади. Щоб діти з інклюзією могли більш комфортніше себе почуватися. Сподіваємося і надалі працювати з вашої громадою», - цитує управління преси слова Лейли Салехіравеш, регіональної керівниці у Східній Україні Міжнародної організації з міграції.
Також зазначається, що на базі навчально-реабілітаційних центрів у Покровському і Саксаганському районах міста розпочали роботу 2 дошкільні відділення для дітей з особливими потребами. Кожне відділення щодня може прийняти до 50 осіб. З малечею працюють вихователі, психологи, логопеди та інші фахівці.
Наголошується, що за останні десять років інклюзія суттєво увійшла в криворізькі школи. Для порівняння – п’ять років тому в інклюзивних класах навчалось в п’ять разів менше, ніж у 2024 році. На цей час 566 дітей з особливими потребами навчаються в закладах загальної середньої освіти міста та 24 – в закладах дошкільної освіти. Для вирішення нагальних потреб отримання освіти, яка б відповідала потребам дитини, в місті продовжує працювати 4 спеціальні школи, 3 навчально-реабілітаційні центри, у 16 закладах освіти відкрито 89 спеціальних класів, в 66 закладах дошкільної освіти функціонує 258 спеціальних груп для 2812 дітей. Також працюють 2 інклюзивно-ресурсних центри.
Окрім того, спільні заходи щодо підтримки дітей з особливими освітніми потребами проводяться з музичними та мистецькими школами, в яких такі діти також мають можливість навчатися.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.