Росіяни оприлюднили звернення військовополонених "азовців", серед них - криворіжця Артема Гондюла, - ВІДЕО

В ніч з 28 на 29 липня 2022 року в Оленівці, на території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували захисників «Азовсталі», сталося масове вбивство українських полонених. Від вибухів у приміщенні, де утримували військовополонених загинуло щонайменше 53 полонених, а ще понад 130 військових отримали поранення. З нагоди другої річниці цього терористичного акту росіян цими днями відбуваються акціїї з вимогою звільнення з полону військових, які стали жертвами злочину росіян. А декілька родин змогли на відео побачити та почути своїх рідних, які й досі перебувають у російському полоні, серед них - родина криворіжця Артема Гондюла.

Кореспондентка сайту 0564.ua поспілкувалась з дружиною військовополоненого бійця "Азову" Артема Гондюла - Анастасією.

Читайте також: "Моє серце б'ється, доки б'ється твоє", - криворожанка виборює звільнення з полону коханого чоловіка Артема Гондюла, - ФОТО, ВІДЕО.

Як розповіла Анастасія, вона та ще двоє дружин військовополонених - Марія Алєксєєвич та Анна Лобова - вперше за тривалий час змогли поговорити зі своїми чоловіками. Це сталося у червні, коли росіяни дозволили їхнім чоловікам поговорити з рідними по телефону і записали відеозвернення.

Про це Анастасія, Марія та Анна  повідомили публічно 26 липня на брифінгу "Голос з полону. Врятуйте наших рідних".

На скріншоті відео - фрагмент з брифінгу дружин військовополонених "азовців"

Інформацію про можливу розмову зі своїми чоловіками жінки отримали від російської сторони. Окупанти вийшли на них через  чати у Telegram, в яких публікують інформацію про військовополонених. Так дружини військовополонених дізнались, що їх розшукують і просять написати у чат-бот.

Згодом також були оприлюднені відеозвернення трьох військовополонених - Олега Лобова, Сергія Алєксєєвича та Артема Гондюла.

На оприлюднених відео чоловіки звертаються до Президента України Володимира Зеленського з проханням про те, аби було зроблено все можливе для їхнього якнайшвидшого обміну.

В прямому ефірі дружини важкопоранених військовополонених внаслідок теракту в Оленівці звернулись до Президента України. Вони зазначили, що спостерігаючи за результатами роботи Української сторони щодо обміну полоненими, розуміють, що робота дійсно проводиться. Водночас вони не розуміють, "чому поставлені на паузу військовополонені полку "Азов", чому серед тих, хто повертається додому, немає військових полку "Азов"?

На скірншоті відео - Анастасія Гондюл

Дружини наголосили, що цього разу їхні чоловіки говорили і за своїх побратимів також.

"З моменту повернення з Маріуполя, третій рік я вже приймаю антидепресанти, тому що без них, самотужки я не витягую того, що відбувається, - зазначила на брифінгу мешканка Кривого Рогу Анастасія Гондюл. - Це - постійна боротьба, ми стукаємо в усі двері. Ми не мали жодної новини від наших чоловіків, жодної звістки - ні де вони, ні в якому вони стані. Після кожного обміну відчуття, ніби ти помираєш. Але нашим чоловікам там набагато гірше і тому здаватися ми не маємо права"...

Акції на підтримку військовополонених які систематично відбуваються як в Україні, так і поза її межами, дружини полонених назвали одним із майданчиків, де рідні полонених можуть безперешкодно говорити, нагадувати суспільству про тисячі  співгромадян, котрі й досі перебувають у російському полоні. Рідні військовополонених просять підтримки усіх небайдужих, щоби на акціях стояли поруч з ними.

Нагадаємо, акції на підтримку військовополонених щотижня відбуваються і у Кривому Розі. Організатори - родини полонених - змінюють локації, намагаючись охопити усе місто, аби у кожному куточку Кривого Рогу люди пам'ятали про своїх земляків, які виборювали їхнє право на мирне життя.

Також додамо, що взимку цього року командир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" НГУ підполковник Денис Прокопенко заявив, що у російському полоні продовжують лишатися понад 900 азовців, які гідно тримали оборону Маріуполя та протягом 86 діб не давали противнику своєчасно перекинути сили та засоби, щоб розвивати успіх в напрямку Запоріжжя. Він наголосив, що за всі обміни з початку повномасштабного вторгнення лише кілька разів у них з’являлися імена військових з полку "Азов".

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.