Кривий Ріг впроваджує на комунальних об’єктах сучасні енергетичні проєкти, спрямовані на скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів та зменшення витрат бюджетних коштів на оплату енергоресурсів. Це - комплекс заходів, що передбачають установку геотермальних станцій, геліосистем, а також сонячних електростанцій.
Про це повідомляє управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради.
Уточнюється, що на сьогодні реалізовано 5 проєктів з установки сонячних електростанцій. Два з них - на об’єктах соціальної сфери. Це – будинки милосердя. На одній будівлі ( «Затишок») встановлено електростанцію потужністю 25 кВт, на іншому закладі (Будинок милосердя) - потужність 30 кВт. Сонячні панелі надані місту як технічна допомога від Німеччини. А самі сонячні електростанції встановлені за механізмом енергосервісу ( ЕСКО).
Реалізація проєктів здійснюється спільно з фахівцями ПРООН та ЕСКО.
Повідомляється також, що в.о. міського голови Юрій Вілкул провів робочу нараду з питання впровадження альтернативних джерел енергії та співпрацю у цьому напрямку з міжнародними партнерами. Він зазначив, що сонячні електростанції дозволяють значно скоротити витрати на електроенергію та суттєво зменшують негативний вплив на навколишнє середовище. На сьогодні у Кривому Розі такі електростанції встановлені на п’яти об’єктах і за цей місяць вже зекономлено більше 300 тисяч гривень. У більшості із закладів проєкти реалізовані за напрямком енергосервісні контракти із залученням ЕСКО - інвесторів.
Юрій Вілкул подякував партнерам з ПРООН, які допомагають з консультуванням та підготовкою усіх необхідних паперів. А ще зазначив, що зараз розгорнуто роботу зі встановлення на комунальних підприємствах (КП) теплових насосів. Їх планують встановити на усіх КП – тепло-водопостачання, у закладах освіти та медицини.
Наразі сонячні електростанції, які встановлені у будинках милосердя, відпрацювали разом до трьох місяців. З моменту початку роботи сонячних електростанцій було вироблено майже 9 МВт електричної енергії.
«Наша установа функціонує майже 20 років. Ми здійснюємо послуги стаціонарного догляду для мешканців нашого міста, для внутрішньо переміщених осіб, які потребують постійного стороннього догляду. Або ж це особи з інвалідністю, які не мають близьких родичів. Звичайно, така модернізація –установка сонячної електростанції, дуже позитивний момент. У квітні уклали договір з енергосервісу і було встановлено 112 електричних панелей. Ми вже спожили сонячної енергії більше ніж 4 тис кВт, якщо брати у відсотковому відношенні - це близько 30 % від нашого споживання, яке ми споживаємо в місяць. По – перше, ми економимо електроенергію і, по-друге, можемо тепер заощаджувати бюджетні кошти», - цитує управління преси Наталію Новосілецьку, директорку Будинку милосердя «Затишок».
У співпраці міста із координаторами ПРООН у перспективі планується забезпечити всі комунальні заклади альтернативними джерелами енергії.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News