Коронавірус все ще ускладнює життя українцям. В Україні стрімко зростає захворюваність на вже призабутий коронавірус.
Про це 0564.ua повідомила завідувачка відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ВСП «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ Олена Аджавенко.
В Україні коронавірусна інфекція Covid-19 (пневмонія нового типу) вперше була діагностована 3 березня 2020 року в Чернівцях. 13 березня було зафіксовано перший летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції. На 13 квітня 2024 в Україні налічувалося 5557995 занедужавших, з них померлих — 112418.
Пандемія коронавірусу, яка сколихнула весь світ у 2019-му році, час від часу нагадує про себе. Періодично з’являються нові штами небезпечної хвороби.
У липні в Україні офіційно зареєстрували три випадки нового субваріанту, який назвали FLiRT. Два з них - у Києві, ще одну жінку на Івано-Франківщині. Загалом захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років.
В серпні в Україні зафіксували першу смерть від нового штаму коронавірусу FLiRT: 80-річна жінка із супутніми захворюваннями померла після 20 днів лікування у лікарні в Івано-Франківській області. Лабораторно підтвердили, що в її організмі був субваріант FLiRT класичного штаму Omicron. Жінка мала також супутні захворювання - цукровий діабет, ішемічну хворобу серця. Основним діагнозом була коронавірусна хвороба.
Новий штам коронавірусу передається від людини до людини швидше, ніж попередні варіанти цієї інфекції. Через специфічні мутації FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
За перше півріччя 2024 року в порівнянні з цим періодом у 2023 році, захворюваність у 4,6 рази менше. Але з червня спостерігається певний ріст захворюваності. В Україні тільки протягом липня виявили COVID-19 у понад 8 тисяч людей по всій країні. За даними МОЗ, найбільше захворюваність зросла в Дніпропетровській області (в 4 рази), Одеській (у 2,4 рази), Сумській (2,6 рази) та у місті Києві (в 7,3 рази). З травня по липень було зареєстровано 11 летальних випадків внаслідок COVID-19. Померли 7 жінок і 4 чоловіків. Усі померлі були літніми людьми віком 65+ років та не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців.
Захворювання новим штамом має схожі клінічні прояви з типовими симптомами COVID-19: підвищення температури тіла, переважно в перші дні захворювання, кашель, можуть виникати головний біль, біль в м’язах, слабкість, нежить, збільшення сльозовиділення та першіння в горлі.
Лікування – таке ж, як і при COVID-19. Рекомендована ізоляція, постільний режим та регулярне провітрювання приміщення. Необхідно дотримуватися питного режиму – до 3 літрів рідини на добу.
Вакцинація від коронавірусу в Україні почалася з 2021 року. В Україні схвалено такі вакцини проти COVID-19: Johnson&Johnson; Moderna; Oxford/AstraZeneca; Pfizer/BioNTech; Sinovac.
Вакцина проти ковіду є в Україні в кількості пів мільйона доз, і вона доступна. Зараз дещо спрощений механізм отримання вакцини. Людина, яка має супутні неінфекційні захворювання, такі як цукровий діабет, надмірну вагу або серцево-судинні захворювання, або онкологічні захворювання, повинна отримати однократне щеплення. Це базовий курс вакцинації, і потім такій людині рекомендується щорічний один бустер (ревакцинація). Для людей, які не мають супутніх неінфекційних захворювань, достатньо однократної вакцинації як базового курсу.
Єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація. Вакцинація залишається рекомендованою групам ризику і безоплатною.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.