Днями Дзержинський районний суд покарав жителя Криворіжжя за посібництво у шахрайстві.
Про це 0564.ua повідомляє з посиланням на вирок суду.
На лаві підсудних опинився чоловік, який разом із спільником втілили шахрайську схему, за допомогою якої отримували доступ до банківських рахунків громадян і використовували ці кошти на власний розсуд - на закупілю товарів в супермаркеті.
Так, спільники маючи, певний досвід у роботі з інформаційними технологіями, створили в Телеграмі чат-бот, який створював посилання на вебсторінки головний розділ яких імітує офіційні урядові, міжнародні та банківські вебсайти, які пропонують отримання грошової допомоги. Для того аби отримати "допомогу", користувачам треба було надати інформацію про власні банківські рахунки, а саме: номери банківських карток, строк їх дії, CVV-коди, коди-підтвердження дворівневої автентифікації, логіни та паролі до облікових записів онлайн-банкінгу.
Обвинувачений здійснював розсилку «фішингових» посилань в соціальних мережах, для викрадення банківських даних потерпілих осіб, надавав власний номер телефону, погоджував зі співробітниками супермаркету питання, що виникали в ході оформлення інтеренет-замовлень.
В подальшому, введені на таких веб-сайтах банківські реквізити та інші дані потерпілих осіб, за допомогою спеціального програмного забезпечення - боту в месенджері «Telegram» передавав спільнику (матеріали відносно спільника виділені у окреме кримінальне провадження). Той, в свою чергу, використовуючи отримані банківські реквізити потерпілих осіб, здійснював вхід у їх облікові записи онлайн-банкінгів, після чого прив'язував карткові рахунки до свого електронного гаманця Apple Pay та здійснював оплату за попередньо сформовані інтернет-замовлення у магазинах «Варус».
У матеріалах суду йдеться про потерпілу від дій шахраїв особу, яка, побачивши рекламне оголошення з наступним змістом «Фінансова допомога від ООН! Грошова допомога від міжнародних організацій мешканцям України. Подати заявку онлайн на виплату грошової допомоги від ЮНІСЕФ, Червоного Хреста, ООН, МОМ відповідно до меморандумів із…», перейшла за посиланням
Таким чином фігуранта справи звинуватили у вчинені злочинів, передбачених частиною 5 статті 27 (посібництво у вчинені злочину) та частино 4 статті 190 (шахрайство в особливо великих розмірах), а також частиною 2 статті 209 (легалізація коштів отриманих незаконним шляхом) КК України.
У вироку зазначається, що напередодні судового засідання між сторонами укладено угоду про визнання винуватості.
Суд також кваліфікував дії підсудного, як тяжкий злочин та затвердив угоду раніше укладену між сторонами.
Зважаючи на всі обставини справи, суд визнав обвинуваченого винним у вчинені злочинів та призначив йому покарання у вигляді:
- 3 років позбавлення волі за обвинувачення у посібництві шахрайству;
- 5 років позбавлення волі за обвинувачення у посібництві легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом.
Керуючись засадами частини 1 статті 70 ККУ (поглинання менш суворого покарання більш суворим), суд призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
Та на підставі статті 75 ККУ підсудного звільнено від відбування покарання, та призначено випробовувальний строк 2 роки.
А серед конфіскованого на користь держави майна перелічені товари, які шахраї закуповували у супермаркеті. Зокрема, це:
30 пачок цигарок «Marlboro fine touch», 23 пачки цигарок «Winston XS», 11 пачок цигарок «Winston Superslims» та 18 пачок цигарок «Winston X Style», 10 (десять) пачок цигарок «Kent Crystal», 15 пачок цигарок «Parlament Aqua Super Slims», 6 пачок цигарок «Rothmans», 6 блоків «Heets purple wave», 2 блоки «Heets green zing» та 5 пачок, 1 блок та 5 пачок «Heets turquoise selection», 3 пачки «Heets summer breeze».
Зауважимо, застосована криворіжцями шахрайська схема є достатньо популярною серед шахраїв: спочатку шахраї виманюють вас на фальшивий сайт, який дуже схожий на урядовий портал та може містити усі необхідні зображення, графіку тощо. Пізніше користувача просять ввести свої дані на такому ж неправдивому сайті онлайн-банкінгу: до прикладу, фейковій сторінці Privat24. Ввівши номер телефону та пін-код і код із СМС повідомлення (а в деяких випадках – CVV-код), ви втрачаєте доступ до свого рахунку та коштів.
Додамо, що шахрайство можливе і в інших месенджерах, адже вже зараз існує чимало прикладів із Facebook Messenger, WhatsApp та Viber.
Тож будьте пильні!
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News