Дослідження проб питної води на Криворіжжі, яке здійснюється в порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню, показало відхилення від нормативів за деякими показниками.
Про це йдеться в інформації Криворізького районного відділу ДУ "Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ".
Йдеться про дослідження за період з 23 по 29 серпня цього року. Всього досліджено 146 проб питної води.
Зазначається, що за результатами фізико-хімічних досліджень 84 проби з відхиленням від нормативів, з них відмічається перевищення за:
− органолептичними показниками (за присмаком, запахом, забарвленістю та каламутністю) у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кривий Ріг, м. Нікополь, м. Марганець, м.Першотравенськ, Дніпровський, Криворізький, Царичанський райони);
− показниками ТГМ (в основному, хлороформ) та перманганатної окиснюваності- м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Нікополь м. Павлоград, Криворізький, Дніпровський, Новомосковський, Нікопольський, та Синельниківський райони);
− показником дибромхлорметану (м. Кривий Ріг );
− показниками сухого залишку і хлоридів у питній воді з підземних джерел (Васильківка, Першотравенськ, Царичанка). Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.
Водночас за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлені.
В установі наголосили, що інформація щодо результатів моніторингових досліджень питної води надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, керівникам підприємств водопостачання.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News