Молоко, сир та яйця: вартість домашніх продуктів на ринках Кривого Рогу, - ФОТО

Молоко, сир, сметана, вершки, тверді сири домашнього виробнитва - все це є сьогодні на криворізьких ринках, однак, попри суботніій день, пропозиція була не надто великою. Торгові павільйони були напівпустими. Як пояснюють реалізатори, причина - у падінні попиту. Через здорожчання життя містяни стали менше купувати  молочної продукції. 

Ціни на молочну продукцію домашнього виробництва сьогодні, 7 вересня, вивчала кореспондентка сайту 0564.ua.

Побувавши на двох ринках, куди привозять молочну продукцію домашнього виробництва - на Довгинцівському та Центральному ринку (у Центрально-Міському районі), ми дізнались про таке:

Ціни на "молочку" на ринках Довгинцевого:

молоко - 20 - 30 грн за літр,

сметана - від 50 до 80 грн за півлітра (в залежності від жирності),

вершки - від 100  до 130 грн за півлітра,

вершкове масло - від 350 до 500 грн за кг (в залежності від жирності),

сир віяний - від 70 до 100 грн за кг,

сир невіяний (жирний) - від 100 до 150 грн за кг,

тверді сири - від 180 до 300 грн за кг (молоді сири дешевші),

бринза - 180 грн за кг,

сир "Фета" - 220 грн за кг.


Також дізнались, що домашня курка тут коштує 120 грн за кг, качка -150 грн за кг, а домашні яйця 45 - 50 грн за десяток.

Зауважимо, що приїжджати на Довгинцево варто пораніше - о 7:00 тут вже "базарюють".

Ціни на "молочку" на Центральному ринку

молоко - 25 - 30 грн за літр,

сметана - 60 грн за півлітра (в залежності від жирності),

вершки - 130 грн за півлітра,

вершкове масло - від 350 до 400 грн за кг (в залежності від жирності),

сир віяний - від 70 до 80 грн за кг,

сир невіяний (жирний) - від 150 грн за кг,

тверді сири - від 350 до 400 грн за кг.

Також дізнались, що домашня курка тут коштує 150 грн за кг, а домашні яйця 45 - 50 грн за десяток.

Козине молоко

Вдалося поспілкуватися і з виробниками молочної продукції з козиного молока. У молочному павільйоні ми познайомились з В'ячеславом з Широківщини. Разом з дружиною вони сьогодні добре розпродались у Кривому Розі, тож на момент нашого візиту вже завершували торгівлю.

Вартість 1 л козиного молока - 40 грн за літр.

З козиного молока широківчани виготовляють чудові сири, у чому ми мали змогу переконатися, адже нас пригостили сиром зі спеціями. На смак він виявився ніжним і ароматним. Такий сир коштує 170 грн за кг.

Окрім нього подружжя виготовляє також бринзу (270 грн за кг), сир адигейський (270 грн за кг) та рікотто (170 грн за кг).

Той, хто схоче купити таку продукцію - козине молоко та сири з нього - врахуйте, що подружжя широківчан торгує тут по суботах.

Зважте також, що на Центральний ринок по "молочку" краще прибувати о 9:30 - 10:00.

З розмов з селянами - виробниками молочної продукції - ми дізналися, що попереду очікується здорожчання. Хоча, кажуть, вже зараз впали обсяги споживання. Тому і пропозиція відповідним чином реагує.

Здорожчали молочні продукти і в супермаркетах.

Про  причини здорожчання молочної продукції ми довідались з аналітичного звіту Георгія Кухалейшвілі (Асоціація виробників молока).

В ньому йдеться про те, що зростання цін на більшість молочних продуктів є  наслідком здорожчання молока-сировини протягом липня-серпня та довгострокового збільшення витрат на енергоносії. Проблеми з електропостачанням внаслідок російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі нікуди не зникли, а сильна спека тривала в Україні і в серпні. Внаслідок російських ракетно-бомбових ударів по об’єктам енергетичної інфраструктури в Україні відбуваються довготривалі відключення електроенергії, що призводить до перебоїв в роботі систем вентиляції на молочно-товарних фермах, теплових ударів та скорочення продуктивності у корів.

В серпні молокопереробні підприємства відчували дефіцит молока-сировини, а закупівельні ціни росли.

Довготривалі блекаути призводять до відключення холодильного обладнання і зіпсування готових молочних продуктів. Потужності дизельних генераторів не вистачає для забезпечення електрикою приміщень великих супермаркетів. Використання дизельних генераторів призвело до зростання виробничих витрат, а підвищення закупівельних цін на молоко-сировину вплинуло на дорожчання готової молочної продукції.

На думку аналітика, занадто високі ціни можуть призвести до скорочення споживання вершкового масла та інших молочних продуктів на внутрішньому ринку восени.

Власне про скорочення споживання на внутрішньому ринку і вели сьогодні мову виробники молочної продукції, з якими поспілкувалась наша кореспондентка.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News