Сонце наближається до піку своєї активності, тому на ньому все частіше з'являються плями, і воно викидає спалахи, які супроводжуються корональними викидами маси (КВМ), які викликають магнітні бурі на Землі.
Як повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather, 8 вересня на нашій зірці спалахнуло волокно магнетизму, яке викинуло спіраль холодної темної плазми у напрямку планети.
За даними Національного управління атмосферних та океанографічних досліджень США (NOAA), плазма досягне Землі 10 вересня. Вона викликає магнітну бурю категорії G2.
За даними порталу Meteoagent, магнітна буря затягнеться на два дні, 10 та 11 вересня. К-індекс перевищить 6.
Нагадуємо, що прогноз магнітних бурь може змінюватися. Адже спророкувати раптові спалахи на всесвітньому Світилі, їхню силу і наслідки впливу на нашу планету завчасно неможливо. Найчіткіше про зміни геомагнітного поля Землі і їхній вплив на людей науковці можуть повідомляти за 2−3 дні до їх настання. Бо прогноз оновлюється в міру надходження даних від супутників та лабораторій з усього світу.
Геомагнітна активність вимірюється за шкалою від 0 до 9. Для позначення її інтенсивності застосовують планетарний К-індекс.
Коли показник К-індексу 5 і вище – йдеться про сильну магнітну бурю.