20 вересня 2024 року, колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) частково задовольнила цивільний позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до колишнього працівника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях, а також до його дружини та сина про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.
Про це йдеться у офіційному повідомленні ВАКС.
Зазначається, що вищий антикорупційний суд визнав необґрунтованими та стягнув в дохід держави такі активи:
- грошові кошти у розмірі 4 634 754,77 грн,
- транспортний засіб Skoda Kodiaq, 2023 року випуску.
Уточнюється, що рішення може бути оскаржене до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж 30 днів із дня його проголошення.
Це рішення прокоментували у Центрі протидії корупції (ЦПК):
+1 рішення в рамках механізму цивільної конфіскації. ВАКС постановив конфіскувати 4,6 млн грн готівки та Škoda Kodiaq у чиновника зі структури МВС. Йдеться про начальника сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Олександра Савченка.
У травні 2024 року у помешканні та автівці, яким користується посадовець, виявили майже 5 млн грн готівки, походження якої викликає сумнів.
Крім того, з’ясувалось, що син посадовця придбав за дорученням батька авто Škoda Kodiaq 2023 року випуску та вартістю понад 2 млн грн.
Втім, ані Савченко, ані особи, які начебто позичили йому кошти, не мали для цього достатньо законних доходів.
Тому судді ВАКС визнали ці активи необґрунтованими (4,6 млн грн і автомобіль) та постановили стягнути це майно в дохід держави. Це рішення може бути оскаржене до апеляції.
У ЦПК нагадали, що цивільна конфіскація - це антикорупційний інструмент, який запустили з подачі ЦПК. Він полягає у значно полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News