Депутати Криворізької міської ради звернуться до Дніпропетровської ОДА з питання проведення всеукраїнського конкурсу на створення пам'ятника у секторі почесних поховань на Центральному кладовищі у Кривому Розі. Таке рішення було прийнято на пленарному засіданні сесії 25 вересня. Доповідаючи з цього питання, депутатка Вікторія Третяк заявила, що згідно з законом конкурс може проводити лише ОДА, а саме - управління культури обласної державної адміністрації.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на відеотрансляцію сесії 25 вересня.
Нагадаємо, родини загиблих воїнів, збентежені скульптурою авторства Володимира Токаря, яку міська влада вирішила встановити у секторі почесних поховань, ініціювали проведення конкурсу на кращий пам'ятник. Також рідні захисників висловились проти червоного граніту у якості матеріалу для надмогильних пам'ятників.
Під час обговорення на сесії підготовленого владою проєкту рішення про звернення до ОДА дехто з депутатів висловив сумніви щодо його відовідності чинному законодавству.
Так, депутат Ігор Фартушний зазначив, що у Порядку спорудження пам'ятників місцевого значення вказано, що спочатку орган місцевого самоврядування приймає відповідне рішення про створення пам'ятника. Однак він не знайшов такого рішення міськради. Тому депутат припустив доцільність прийняття рішення про створення пам'ятки місцевого значення прямо на сесії міськради 25 вересня, після чого вже звертатись до управління культури ОДА з питання проведення конкурсу.
На необхідності прийняття рішення про створення та розміщення пам'ятника у секторі почесних поховань наголосила і депутатка Наталя Шишка. Її також цікавило питання про попередні консультації із управлінням культури ОДА, до якого збираються звертатися депутати міськради. Водночас презентований депутаткою Третяк проєкт рішення Наталя Шишка назвала нікчемним за змістом, озвучивши зауваження до обгрунтування, яке міститься у пояснювальній записці до проєкту рішення та пояснивши, що у даному випадку рішення щодо пам'ятника у секторі почесних поховань має приймати орган місцевого самоврядування. При цьому варто керуватися Постановою Кабміну №2137 про порядок проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, де існує норма, що замовником конкурсу, серед інших, може виступати виконавчий орган місцевої ради - міськвиконком, який організовує, проводить і фінансує конкурс.
Усі зауваження депутатів головуючий на пленарному засіданні секретар міської ради Юрій Вілкул переадресував керівнику юридичного підрозділу міськвиконкому Кудіну, який, у свою чергу, відхилив озвучені зауваження та підтвердив, що "все робиться правильно".
Яким буде результат звернення депутатів міськради до управління культури ОДА наразі невідомо.
Додамо, що депутатів на сесії не проінформували про те, що багато родин загиблих категорично проти використання червоного токівського граніту для виготовлення намогильних пам'ятників.
Водночас депутатка Шишка прокоментувала розгляд зазначеного питання на своїй сторінці у Facebook так:
"Коротка передісторія така: спочатку на безальтернативній основі в складі проєкту меморіального комплексу втюхують совкову, абсолютно нафталінову скульптуру придворного скульптора; спільнота родин загиблих і широка громадськість її категорично не сприймає; три петиції до міської ради і одна до міськвиконкому з вимогою про проведення конкурсу на пам'ятник відхиляються ще на стадії модерації; а потім ті ж, хто втюхував шедевр а-ля совок совком, типу ініціюють конкурс для відбору скульптури шляхом звернення міської ради до... управління культури облдержадміністрації.
Як кажуть у народі, хто вс..., невістка.
Видавати свої косяки за якісь ініціативи "на прохання родин загиблих" - це звичайний цинізм по-вілкулівськи. Так родини загиблих ще просять, щоб козацькі хрести на могилах їхніх янголів не були з червоного граніту. Але цю ініціативу "баба не чує".
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News