Родини загиблих захисників намагаються привернути увагу Президента до конфлікту з Меморіалом у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО

Темою будівництва Меморіалу у секторі почесних поховань на Центральному кладовищі у Кривому Розі зацікавились журналісти центральних телеканалів. Тож сьогодні, 3 жовтня, відбулась зустріч медійників з родинами загиблих захисників у Кривому Розі.  

Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, криворіжці зібралися вранці у четвер у секторі почесних поховань Центрального кладовища. Навідавшись до могил найдорожчих, люди зібрались на одній з локацій, куди невдовзі прийшли і представники ЗМІ.

Ірина Ковальова та Тетяна Різниченко - матері загиблих захисників - за дорученням спільноти родин полеглих воїнів  розповіли про проблеми, котрі виникли у Кривому Розі з будівництвом Меморіалу у секторі почесних поховань (слухайте на відео нижче).

На фото: Ірина Ковальова

Проінформувавши журналістів про деталі ситуації, що склалася, вони привернули увагу до головних моментів, через котрі родини загиблих змушені переживати найбільше - йшлося про те, що:

- затверджений владою проєкт змушує їх сумніватися в тому, що в результаті його реалізації надмогильні споруди співпадатимуть з фактичними місцями захоронення воїнів;

- багатьох представників спільноти загиблих не влаштовує матеріал, з якого планують виготовляти надмогильні пам'ятники (граніт з Токівського кар'єру), оскільки він має специфічний червоно-коричневий колір.

На фото: Тетяна Різниченко

Вивчивши чинне законодавство України, криворіжці  підписують заяви про відмову від встановлення надгробних пам'ятників у вигляді козацьких хрестів з червоного токівського граніту (детальніше зі змістом заяви можна ознайомитися на фото нижче).

Окрім цього, сьогодні людей змушує сумніватися у щирості влади і ситуація з центральною скульптурою, яка мала зводитись у секторі почесних поховань. Люди стурбовані тим, що ніби "знявши питання" після їхньої категоричної незгоди бачити у складі меморіалу скульптуру "Героям слава!" авторства Володимира Токаря, та пообіцявши звернутись до Дніпропетровської ОВА з питання проведення конкурсу на кращий проєкт (ескіз) пам'ятника, влада насправді може затягувати час. Адже відповідь, отримана від обласної військової адміністрації на запит щодо такого конкурсу (читайте тут), переконує спільноту родин у тому, що конкурс має проводити місцева влада Кривого Рогу, а не область. Отож одна переписка між Криворізькою міськрадою та Дніпропетровською ОВА може тривати певний час. 

Представники спільноти родин загиблих захисників наголосили, що така ситуація не виникла би, якби місцева влада розпочала процес будівництва Меморіалу з комунікації з тими, чиї рідні поховані у секторі почесних поховань. Вчасне проведення консультацій, обговорень, розробка проєкту (його складових) на конкурсній основі, дозволили би максимально врахувати побажання людей і запобігти конфлікту.

На фото: під час в'їзду до сектора почесних поховань ритуального автомобіля з загиблим захисником криворіжці стали на коліна

Про ситуацію з Меморіалом криворіжці в деталях розповіли представникам центральних телеканалів країни. 

"Ми звернулись до загальноукраїнських медіа, оскільки стурбовані бездіяльністю місцевої влади - ми не бачимо належного реагування на наші пропозиції з боку посадовців міськради. Це змушує нас поширювати інформацію про ситуацію з Меморіалом у Кривому Розі за межі міста, розповідати на всю країну про те, як у нас вшановують пам'ять загиблих захисників та шанують їхні родини. Таким чином ми сподіваємося привернути увагу Президента до ситуації у його рідному місті.  Раніше ми також надіслали відповідне звернення на його ім'я. Тож чекаємо допомоги спільноті родин загиблих у вирішенні порушених нами питань, які стосуються будівництва Меморіалу", - зазначила у коментарі нашій кореспондентці Тетяна Різниченко.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News