Фальшиві повідомлення про замінування - елемент гібридної війни, мета ворога - масова паніка та виснаження правоохоронців

З 12:40 14 жовтня по всіх регіонах держави на електронні адреси органів державної влади, місцевого самоврядування та інших об’єктів надходили анонімні листи про замінування їх будівель. Внаслідок цього з низки установ, в тому числі, навчальних закладів, провели евакуацію. Національна поліція повідомила, що проводить перевірку на об’єктах, які отримали повідомлення про можливі мінування.

Як повідомляв сайт 0564.ua, такі повідомлення отримали також підприємства, установи та організації у Кривому Розі.

Лист підписала особа, яка назвала себе представником «терористичної групи», за назвою однойменного телеграм-каналу антиукраїнського спрямування, в якому поширюються заклики палити авто українських військових та переслідувати військовослужбовців Територіальних центрів комплектування (ТЦК).

"Схеми" звертають увагу на те, що у листі з погрозами, який розіслали сотням організацій, згадуються журналістки Радіо Свобода Ірина Сисак, Валерія Єгошина, а також фрілансерка Юлія Химерик, на яких відправники «покладають провину» у підривах, які нібито готуються.

Скріншот повідомлення надано редакцією "Першого Криворізького"

Зазначається, що нещодавно на платформах Радіо Свобода вийшло розслідування авторства цих журналісток, про те, як російські спецслужби вербують українців (у тому числі неповнолітніх) за гроші для підпалів автомобілів українських військових, в тому числі працівників ТЦК.

Президент Радіо Свобода Стівен Капус заявив: «Нам відомо, що три наші журналістки згадуються у масово розісланих електронних листах з погрозами про замінування. Ці журналістки нещодавно опублікували розслідування про те, як російські спецслужби вербують підлітків для здійснення підпалів автомобілів українських військових. Ми не можемо пояснити мотивацію цих обурливих погроз. Ми не піддаємося залякуванням і підтримуємо наших журналістів, які продовжуватимуть інформувати українську аудиторію безстрашно та неупереджено. Ми також готові усіляко співпрацювати з органами влади в їхніх розслідуваннях».

За повідомленням пресслужби Нацполу, станом на 19:30 14 жовтня підрозділами поліції було відпрацьовано 60% закладів, про які надходили повідомлення про замінування – всі вони не підтвердилась. Тривала перевірка щодо інших об’єктів. З тих, що надійшли, половина вже відпрацьована, всі вони виявились хибними.

"Фальшиві повідомлення про події, на реагування яких витрачається ресурс, відбуваються регулярно вже майже три роки. Серед цілей гібридної війни, яку проводить проти України російський ворог, є масова паніка та виснаження системи державних та правоохоронних органів, відволікти роботу поліції шляхом повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури, закладів освіти, об’єктів державних органів.

Зважаючи на збільшення кількості неправдивих повідомлень про замінування, у 2022 році в Національній поліції України розроблений та затверджений «Алгоритм реагування органів та підрозділів поліції на масові повідомлення про загрозу вибуху», яким, зокрема, суттєво підвищена роль оперативної складової, у т. ч. застосування підрозділів кіберполіції, при відпрацюванні таких повідомлень.

Вкотре закликаємо громадян бути уважними та у разі отримання інформації про мінування негайно покинути будівлю. Також нагадуємо, що за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до восьми років (ст. 259 Кримінального кодексу України)", - зазначили у Нацполі.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News