Соціологи розповіли, як саме громадяни бачать створення однієї церкви. Сьогодні православними себе вважають 70% українців. Водночас більшість громадян підтримують існування в Україні лише однієї Православної Церкви.
Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Зі всіх опитаних 56% зараховують себе до Православної церкви України. Ще 7% зараховують себе до Православної Церкви «без конкретизації», а 6% – до Української Православної Церкви Московського Патріархату.
Атеїстами себе вважають 12% респондентів, а 7% – відносять себе до Української Греко-Католицької церкви. При цьому серед «інших відповідей» частина опитаних говорили, що вони «агностики», «невіруючі» тощо, тобто не захотіли зараховувати себе до «атеїстів», але називали до певної міри близькі ідентифікації. Інші варіанти обирали не більше 3% респондентів.
Водночас 61% опитаних підтримують ідею, аби в Україні існувала лише одна Православна церква. Проти такого виступили 16% респондентів. Байдужими до цього питання є 20% опитаних.
Серед можливих варіантів об’єднання найбільшою підтримкою користується підхід, коли ієрархи та прості священники УПЦ МП приєднуються до ПЦУ і стають її частиною. Загалом вже точно визначилися з думкою з цього приводу 71% опитаних. З них 78% підтримали такий підхід. Якщо говорити за все населення загалом, то тоді підтримують такий варіант 55%.
При цьому 47% серед усіх респондентів та 66% серед тих, хто визначився, вважають, що подібне приєднання можливе лише для ієрархів та простих священників УПЦ МП, які не заплямували себе зв’язками з Росією.
Варіант, коли просто всі ієрархи та священники Московського патріархату приєднуються до ПЦУ та стають її частиною, підтримали 8% серед усіх респондентів та 11% серед тих, хто визначився.
Опитування провели з 20 вересня по 3 жовтня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах, підконтрольних уряду України. Всього опитали 2004 респондентів, віком від 18 років, які на момент дослідження проживали на підконтрольній Україні території.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% - для показників, близьких до 10%, 1,3% - для показників, близьких до 5%.
Верховна Рада у вересні ухвалила закон, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, пов’язаних з рф. До них зокрема відноситься й УПЦ МП. Згідно з результатами опитування КМІС, більшість українців підтримують ухвалення цього закону.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News