У ніч із суботи, 26 жовтня, на неділю, 27 жовтня, о 4-й ранку стрілку годинника треба буде перевести на годину назад.
Про це нагадує 0564.ua.
Також нагадуємо, що цього року ми переведемо стрілки на зимовий час і далі вже переведення на літній час з 2025-го скасовано. Відповідний Закон Верховна Рада України ухвалила у липні 2024.
ВCП «Криворізький районний відділ ДУ "Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» підказує: щоб адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою «внутрішнього» годинника, важливо підготуватися заздалегідь і поступово.
За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на деякий час пізніше, так само і просинатися. Наприклад, можна від сьогодні щодня «додавати» собі 20 хвилин сну.
Щоб добре почуватися та швидше увійти у звичний графік, радимо дотримуйтесь рекомендацій для поліпшення якості сну, а саме:
- уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв),
- не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном,
- не їжте на вечерю вуглеводи. Борошняні та солодкі продукти на вечерю – не дуже хороше рішення, оскільки до ранку це може обернутися так званим “вуглеводним похміллям”. Вся справа в тому, що процес перетравлення таких вуглеводів досить складний, і вночі організм не зможе повністю розслабитися. Перевантаженому адаптацією організму доведеться ще витрачати сили на боротьбу з наслідками цукрової інтоксикації,
- не вживайте також важку, гостру їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий,
- фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку,
- зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте,
- забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну. Згадайте, як часто ви засинаєте, включаючи собі відео або музику на фоні. Це згубно позначається на організмі і самопочутті, адже мозок все ще продовжує сприймати інформацію. Ця порада, до речі, актуальна не тільки під час адаптації організму до сезонного переведення годинників.
Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Ну а декому цього навіть замало: молодь і люди з хронічними недугами потребують 8-9-ти годин сну. Тож бережіть себе у будь-який час!
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News