Якби найближчим часом відбулися референдуми щодо вступу України до Європейського Союзу і НАТО, більшість українців взяли б у них участь і підтримали б ці ініціативи.
Як пише Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року.
«Якби найближчим часом відбувся референдум стосовно вступу України до Європейського Союзу, у ньому взяли б участь 81% опитаних (від 63% жителів південного регіону до 90% жителів західного регіону). Перед початком повномасштабної війни – у листопаді-грудні 2021року – про наміри взяти участь у такому референдумі заявляли 69% опитаних», – йдеться у повідомленні.
За вступ до ЄС проголосували б 88% тих, хто має намір взяти участь у такому референдумі (проти – 8%), у листопаді-грудні 2021 року – відповідно 78% і 18%.
За вступ до Євросоюзу висловили намір голосували 96% жителів західного регіону, які збираються взяти учать у референдумі (проти – 3%), у центральному регіоні – відповідно 90% і 5,5%, у східному – відповідно 81% і 13%, у південному – відповідно 69% і 20%.
За даними соціологів, якби найближчим часом відбувся референдум стосовно вступу України до НАТО, у ньому взяли б участь 82% опитаних (від 68% жителів південного регіону до 91% жителів західного регіону). У листопаді-грудні 2021 року про наміри взяти участь у такому референдумі заявляли 67% опитаних.
За вступ до Альянсу проголосували б 86% тих, хто має намір взяти участь у такому референдумі (проти – 10%), у листопаді-грудні 2021 року – відповідно 70% і 24,5%.
За вступ до НАТО висловили намір голосували 95% жителів західного регіону, які збираються взяти учать у референдумі (проти – 2%), у Центральному регіоні — відповідно 88,5% і 8,5%, у Східному – відповідно 78% і 16%, у Південному – відповідно 64% і 26%.
Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).
Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News