У Кривому Розі покарали лікаря, який під виглядом замісної підтримуючої терапії забезпечував наркозалежних метадоном

ФОТО: unsplash.com

У Кривому Розі лікаря-нарколога, який наркозалежним особам незаконно виписував рецепти на наркотичний засіб, засудили до позбавлення волі на строк 3 роки з штрафом 850,00 грн. та позбавленням права обіймати посаду лікаря - нарколога на строк 3 роки. Водночас, у відповідності до ст. 75 КК України, медика звільнили від покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на вирок Жовтневого районного суду Кривого Рогу від 21 жовтня 2024 року.

Відповідно до матеріалів суду, медичний директор одного з приватних медичних закладів Кривого Рогу, будучи лікарем - наркологом,  з метою матеріальної наживи здійснював видачу рецептів Ф-3 на відпуск наркотичних засобів (метадон) під виглядом проведення замісної підтримуючої терапії громадянам.

Визначена правова кваліфікація за ч. 2 ст. 319 КК України (Незаконна видача рецепта на право придбання наркотичних засобів або психотропних речовин) (т.1 а.к.п.1).

Як зазначається у вироку, вина обвинуваченого підтверджується доказами, дослідженими судом за участю сторін під час судового розгляду зазначеного кримінального провадження. У тому числі показом свідків, серед яких були  і медпрацівники - медичний директор КП «Обласний медичний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром» ДОР»; та завідувач диспансером відділення № 2 м. Кривий Ріг КП Криворізька багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги» ДОР», які підтвердили обставини, наведені в Акті перевірки надання медичної допомоги пацієнтам сайтів ЗПТ ТОВ «Інститут гуманітарних технологій».

Один з "пацієнтів" розповів в суді, що від друзів, які вживають наркотичні речовини, він дізнався, що у лікаря - нарколога в ТОВ «ІНГУТ», можна придбати рецепт на придбання метадону. Після цього він неодноразово звертався до цього лікаря та отримував у нього рецепти на придбання метадону, за що особисто лікарю сплачував спочатку 400 грн., а коли звертався пізніше, відповідно сплачував 500 грн. Під час військового стану така "полуга" коштувала вже 800 грн. За словами "пацієнта", лікар обіцяв "знижку" на 100 грн, якщо той приведе друга. 

Таким чином багатьом наркозалежним громадянам "чудо-лікар" допомагав рецептами, причому не один раз. Лікар був безвідмовним і під час повторних звернень "пацієнтів". Така "допомога" здійснювалась ним неодноразово з порушенням існуючих порядків та інструкцій.

Сам обвинувачений вину у вчиненні кримінальних злочинів не визнав і доводив, що невинуватий. Однак суд не прийняв до уваги його доводів.

Зокрема, суд не прийняв до уваги доводи про те, що під час наведених в обвинувачені обставин, обвинуваченим надавалась вторинна (спеціалізована) медична допомога для подолання нестерпних симптомів відміни у складі Синдрому залежності. Як вважає суд, зазначені доводи спростовуються дослідженими доказами, відповідно до яких вказані особи звертались до лікаря неодноразово та відповідно їм неодноразово виписувались зазначені рецепти, та медичні картки зазначених хворих не містять опису стану відміни та містять Інформаційну згоду на участь у програмі замісної підтримувальної терапії із застосуванням препарату метадон, та не містять, як на це посилається обвинувачений «інформаційної згоди на лікування».

Доводи обвинуваченого про те, що його дії не містять корисливого мотиву, та надані стороною захисту на підтвердження зазначених доводів прейскурант та довідку ТОВ «ІНГУТ» (т.5 а.к.п.69-70), суд сприйняв критично, оскільки відповідно до показань свідків, кожен з них здійснював оплату за рецепт безпосередньо лікарю, а не до каси медзакладу.

Також суд не взяв до уваги доводи лікаря про те, що допитані судом свідки давали показання під примусом та не давали згоду на розголошення їх особистих даних щодо стану здоров`я та лікування, оскільки такі доводи спростовано матеріалами справи та особистими показаннями вказаних свідків, наданих під час судового розгляду справи.

Врешті суд визнав лікаря-нарколога винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 319, ч. 2 ст. 319 КК України та призначив йому відповідне покарання за кожною із зазначених статтей.

Та за сукупністю кримінальних правопорушень,  остаточно обвинуваченому призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки з штрафом у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.) з позбавленням права обіймати посаду лікаря - нарколога на строк 3 роки.

А у відповідності до ст. 75 КК України, медика від відбування призначеного судом основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.

Водночас тепер йому доведеться періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Один з речових доказів - помічену правоохоронцями купюру номіналом 1000 грн, яка була використана під час "контрольного" придбання рецепту одним з "пацієнтів", суд конфіскував на користь держави.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News