З метою кількісної та якісної оцінки змін ґрунтів у часі, контролю за надходженням та вмістом у ґрунтах шкідливих речовин, управлінням екології щорічно проводиться моніторинг ґрунтів. Лабораторні дослідження ґрунтів міста проводяться на визначення вмісту таких важких металів, як свинець, цинк, мідь, марганець, залізо загальне, кадмій, кобальт, нікель та хром. Вимірювання здійснюються фахівцями Південно-Східного міжрегіонального центру ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» на замовлення управління екології.
Про це повідомляє Управління екології виконкому Криворізької міської ради
За результатами моніторингових досліджень ґрунту, відібраного у жовтні в 5 моніторингових точках міста, що охоплюють Інгулецький, Довгинцівський та Металургійний райони міста, проби ґрунту відповідають гігієнічним регламентам допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті, затверджених наказом МОЗ України від 14.07.2020 № 1595, Постановою КМУ від 15.12.2021 №1325.
Протягом 2024 року найвищі концентрації свинцю, цинку, кадмію, міді, нікелю та хрому зафіксовані у моніторингових точках Металургійного району, що обумовлено їх наближеним розташуванням до промислових підприємств. При цьому вміст важких металів ґрунтів міста не перевищує рівнів граничнодопустимих норм.
У порівнянні з результатами досліджень зразків ґрунту 2023 року, у поточному році концентрації валових і рухомих форм важких металів у всіх монітонгових точках знаходяться на рівні минулорічних.
Відповідно до висновку Південно-Східного міжрегіонального центру ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», значення вмісту важких металів у ґрунтах міста не несуть екологічних ризиків, оскільки не перевищують значень природного розподілу.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News