Women Empower 2.0: у Кривому Розі жінки говорили про те, як вони реалізують важливі проєкти та змінюють правила під час війни, - ФОТО, ВІДЕО

Однією з найбільш цікавих і важливих подій 2023 року у Кривому Розі була конференція “WE. (Women. Empower.) Надихаючі історії жінок під час війни”, криворізьке жіноцтво ділилось досвідом життя і творення під час війни.  Днями у нашому місті відбулась Конференція Women Empower 2.0. "Як жінки змінюють правила", яка стала майданчиком для зустрічей,  поширення досвіду, нетворкінгів, спілкування та фотосесій.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.

"Для нашої команди це не спроба повторити успіх минулого року. Це спроба нагадати кожному з нами, що, попри всі намагання росії знищити нас морально і фізично - вона немає жодних шансів. Бо ми стоїмо на плечах тих, хто змінював світ до нас, всуперед та завдяки. І змінюємо цей світ зараз, попри війну, попри особисті втрати та біль", - зазначили в ГО "Об'єднання відповідальних громадян", яка є організатором заходу.

Співорганізаторка та модераторка конференції Ірина Роік зауважила:

"Минулого року "Об'єднання відповідальних громадян" провело конференцію, на якій ми говорили про історії, які трапляються з жінками під час війни, і про те, як вони їх переживають. І вже на початку цього року ми розуміли, що хочемо продовжити цю гарну традицію, і власне тому ми зібрались на конференцію Women Empower 2.0. "Як жінки змінюють правила". Темою цьогорічної розмови стали зміни, які з кожною (з кожним) з нас відбуваються; яким чином ми можемо впливати на ці зміни і яким чином ці зміни, які спричиняють інші жінки, торкаються нас самих". 

На фото - Ірина Роік

Лідерка ГО "Об'єднання відповідальних громадян" (надалі - ОВГ) Анна Ємельянова наголосила, що під час повномасштабного вторгнення стало зрозумілим, що жінки почали займати абсолютно інші, різні ролі в суспільстві, які вони не займали до повномасштабного вторгнення. Тому місією організаторів конференції було прагнення підтримати тих жінок, які стали брати на себе відповідальність, у яких з'явилися додаткові потреби і проблеми. "Адже ми розуміємо, що, підсилюючи їх, ми підсилюємо все суспільство. Тож під час конференції основна мета організаторів полягала в тому, щоб показати історії тих жінок, які пораються, які справляються і здатні стати певним натхненням для інших - як поратися і справлятися у цей період, аби разом перемогти", - пояснила Анна.

На фото - Анна Ємельянова

Під час конференції вона розповіла про десятиріччя діяльності ОВГ - головних проєктах, успішному досвіді, зупинившись на тому, як змінилися пріоритети діяльності організації після 24 лютого 2022 року.

Досвід втілення ОВГ проєкту створення у Кривому Розі "ГАРТу" - центру відновлення для військових та цивільних в ході конференції презентували керівниці напрямків психологічної та фізичної реабілітації - Євгенія Журавель і Дарина Полозок (відповідно).

До конференції Women Empower 2.0. "Як жінки змінюють правила" онлайн долучились Олександра Матвійчук - правозахисниця, лауреатка премій імені Василя Стуса та «Захисник демократії», голова організації «Центр громадянських свобод», яка нагороджена Нобелівською премією миру 2022 року, а також Галина Васильченко - народна депутатка України (фракція "Голос"), членкиня Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

На фото - Олександра Матвійчук (онлайн)

Виступаючи перед аудиторією, Олександра Матвійчук зупинилась на ролі українських жінок у цей час та на ролі жінок у демократичних та авторитарних суспільствах.

"...Жінки документують воєнні злочини, жінки координують громадські ініціативи, українські жінки на передовій цієї боротьби за нашу свободу та демократію... Тому що мужність немає гендеру. І ось ця гендерна перспектива яскраво вказує, за що у цій війні ми боремося. Бо це не просто війна між двома країнами - це війна між двома системами - авторитаризмом і демократією.

У демократичних країнах жінка відіграє ту роль в родині і суспільстві, яку сама собі вибирає. В авторитарних країнах жінка змушена відігравати тільки визначену для неї роль в родині та суспільстві. І це є основою авторитарного режиму. Бо існуючі відносини між людьми в суспільстві завжди відображають ідею цього суспільства...", - сказала правозахичниця. Вона наголосила, що у цій війні з Росією, серед іншого, ми боремося за власних доньок, "щоби наші доньки ніколи не опинилися в ситуації, що вони мусять комусь доводити, що вони теж люди".

За словами нардепки Галини Васильченко, дуже важливо, або жінки, які вже представлені в тих чи інших сферах політики, держави, підприємництва, своїм прикладом заохочували якомога більше жінок брати участь в громадсько-політичному, державному житті України. Вона закликала жінок, котрі вагаються, чи варто йти в політику, все ж таки робити цей важливий вибір, усвідомивши, що "ніхто за нас не збудує нам ту країну, якій в якій ми хочемо жити, яку ми хочемо залишити для своїх дітей"...

На фото - Марія Писаренко

Офлайн до конференції у Кривому Розі доєдналися Марія Писаренко - радниця з комунікацій Сергія Притули, менеджерка звʼязків з медіа Благодійного Фонду Сергія Притули, Саша Кольцова - українська співачка, солістка гурту "Крихітка" (раніше - "Крихітка Цахес"), продюсерка та Олександра Рубан - режисерка анімацій "Мавка", "На краю світів", сценаристка анімації "Пес Патрон".

Марія Писаренко говорила про те, "як зовнішня комунікація допомагає перевертати гори і підтримувати Українське військо в космічних масштабах". У своєму виступі вона згадала про "Народний супутник", "Спартани" а також про те, як налагоджувалася система комунікацій Фонду Притули з перших днів вторгнення, чому іноземні журналісти не повірили українським волонтерам і як ЗМІ стали секретною зброєю для України. 

На думку Марії, заходи, на яких жінки можуть поспілкуватися, поділитись досвідом, обговорити проблеми, є важливими і корисними. Адже вони надихають, дають можливість відчути, що "ми одна у одної є" та дружнє плече поруч.

На фото - Саша Кольцова

Саша Кольцова говорила криворіжкам про музичні та культурні проєкти під час війни. Щодо своєї участі у конференції Саша пояснила, що метою її візиту є "спілкування з жіночим товариством Кривого Рогу на "форумі жіночої солідарності", тому що під час війни потрібно об'єднуватися, обмінюватися досвідом і разом перемагати".

Менеджерка з комунікацій "Об'єднання матерів і дружин захисників України", журналістка медіапроєкту "Жянес" Дар'я Ворона на Women Empower 2.0. розповіла про дві громадські організації, які займаються адвокацією: одна  - адвокацією прав ромів, інша - адвокацією прав родин військовослужбовців. Спікерка зупинилась на питаннях правозахисту зазначених категорій громадян, провела аналогії між геноцидом ромів в часи Другої світової війни і політикою геноциду українців, яку нині втілює російська федерація.

На фото - Дар'я Ворона

Виступ власниці бренду Megameh, депутатки та інфлюенсерки Нуне Волкової був присвячений особистому бренду, як ключу до зміни правил. З промови спікерки учасниці конференції дізнались, як, поєднуючи бізнес, політичну та громадську діяльності, Нуне створювала особистий бренд і змінювала правила гри. 

На фото - Нуне Волкова

Також під час конференції спікерки говорили про екологію, якість води, лідерство та активізм молоді, прості речі, котрі рятують життя та інші питання.

Додамо, що участь у конференції була безкоштовною завдяки фінансовій підтримці донорів ОВГ із Swedish International Liberal Centre (SILC).

На конференції була Світлана Романено

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News