"Не зливайтеся з росіянами - несіть українскість!", - учасниці конференції у Кривому Розі звернулись до співвітчизниць за кордоном, - ВІДЕО

Днями у нашому місті відбулась Конференція Women Empower 2.0. "Як жінки змінюють правила", яка стала майданчиком для зустрічей,  поширення досвіду, нетворкінгів, спілкування та фотосесій. В ході цього заходу відбувалися обговорення різних питань, котрі турбують нині українських жінок.

Як повідомляє сайт 0564.ua, під час (не)панельної дискусії її модераторка Ірина Роік поцікавилась у спікерок, які поради вони би хотіли надати українкам, котрі нині опинилися за кордоном.

Що відповіли учасниці (не)панельної дискусії:

Анна Ємельянова - лідерка ГО "Об'єднання відповідальних громадян":

"Гуртуватися з традиціями, з мовою, зі своїми. Гуртуватися і бути на зв'язку. Неважливо, що ви вирішили наприкінці - повертатися, чи залишатися і будувати нове життя там. Важливо залишатися тим, ким ми є, і зберігати оцей наш спадок, який ми передаємо дітям, незважаючи на всіляку асиміляцію чи інтеграцію в інше суспільство...  Зберігайте своє і будьте на зв'язку".

Марія Писаренко - радниця з комунікацій Сергія Притули, менеджерка звʼязків з медіа Благодійного Фонду Сергія Притули:

"Будьте голосом України в своїх спільнотах - з ким би ви не спілкувалися..., говоріть іноземцям про Україну - про новини, про те, що з вашими родичами, знайомими тут, особисті історії... Пам'ятайте, вони вирішують все. Говоріть про них іноземцям".

Олена Шафранова - адвокатка, координаторка коаліції ГО "Досить труїти Кривий Ріг":

"Я вважаю, що дуже важливо, користуючись такою можливістю, нести саме українськість за кордоном, нести нашу культуру, розказувати про неї, показувати, говорити про наші традиції. Це дуже важливо! Щоб весь світ бачив, що ми - це не одне й те саме з росіянами, що ми дуже різні, що у нас є своя ідентичність, своя культура і ми - українці".

Саша Кольцова - українська співачка, солістка гурту "Крихітка" (раніше - "Крихітка Цахес"), продюсерка:

"Я би закликала тих наших жінок, які виїхали за кордон донатати, продовжити донатити на Україну. Навіть якщо ви можете собі дозволити 5 € на місяць, не втрачайте цього зв'язку з реальністю. Тому що 5 € - це гемостатичний бинт, половина гемостатичного бинта...

І навіть якщо тут, в Україні, ви не ідентифікували себе українцями... - в тій традиції, яку ми зараз розуміємо, пам'ятайте, що ніколи не пізно познайомитися з культурою власною країни. Не треба зливатися там з росіянами. Не треба зливатися там з тою нацією, серед представників якої ви перебуваєте. Не можна вивчити польську, португальську, але не вивчити української. Ні! Спочатку вивчіть трохи українських пісень, вивчить трохи української історії, перевчить історію, тому що версія історії, яку розповідали нам в школі, написана імперією, вона не відповідає реальності.

Ніколи не пізно починати будувати власну ідентичність. І правда, її легше будувати, починаючи, з культурних маркерів - мистецтва і культури".

Читайте також: Women Empower 2.0: у Кривому Розі жінки говорили про те, як вони реалізують важливі проєкти та змінюють правила під час війни, - ФОТО, ВІДЕО.

Світлана Романенко

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News