Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб їх об’єднань у перехідний період», який скасовує Господарський кодекс України, і завдає удару по стабільності як громад, так держави.
Про це пише "Дзеркало тижня".
Документ підтримали 248 народних депутатів, повідомив Ярослав Железняк з фракції «Голос».
Законопроєкт пропонує:
скасувати приватні підприємства та державні/комунальні підприємства, замінивши їх товариствами з обмеженою відповідальністю;
ввести 7-річний перехідний період для реорганізації;
скасувати господарське відання та оперативне управління державним майном, замінивши їх на оренду, управління або передачу у власність;
перенести частину норм із Господарського кодексу до Цивільного кодексу.
Крім того, як пише видання, законопроєкт, лобістом якого став спікер ВРУ Руслан Стефанчук, передбачає повну приватизацію державних і комунальних підприємств. При цьому автори закону не прорахували можливі ризики для громад від передачі комунальних підприємств приватникам.
Як повідомляло джерело видання, на Банковій не могли прямо відмовити голові парламенту, адже той задіяний у розв’язанні багатьох важливих питань. Тому дали сигнал через один зі скандальних Telegram-каналів. При цьому ВРУ фактично переклала відповідальність на президента Володимира Зеленського, який не хоче підписувати цей законопроєкт. Тепер йому доведеться або підтримати курс у ЄС, не підписавши закону, чи піти на поводу у Стефанчука, який вирішує багато питань для «слуг». За бажанням Стефанчука за будь-яку ціну проголосувати законопроєкт, стоять люди, які дуже добре розуміють, як правильно приватизувати те, що буде погано лежати, і, по суті, покласти у свою кишеню будь-яке державне та комунальне підприємство. Документ для спікера ретельно виписував народний депутат Олексій Мовчан.
Він же став автором 502 поправки до цього законопроєкту, якою, як зазначили в Центрі протидії корупції, «слуги народу» вирішили скасувати штрафи оборонним постачальникам, які прострочили поставку на фронт на понад 30 днів. До того ж ця поправка охоплює не лише майбутні контракти, а й ті, що вже укладені.
Законопроєкт №6013 може фактично провести до наймасштабнішого за період незалежності України перерозподілу державної власності позаприватизаційним способом. На цьому акцентував адвокат та учасник ініціативи «Голка» Юрій Мельник у статті «Прихована приватизація: чи загрожує Україні масштабний розпродаж державного майна?».
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News