26 лютого у Кривому Розі відбувалося чимало знакових подій: спільне патрулювання активістів із поліцією, ліквідація «Беркута», напади, політичні реєстрації, резонансні суди та навіть плани будівництва аквапарку. Ми згадуємо ключові моменти цього дня в різні роки.
Що відбувалось 26 лютого у попередні роки у Кривому Розі:
26 лютого 2014 року правоохоронці Кривого Рогу розпочали спільне патрулювання вулиць із громадськими активістами. 40 активістів "Самооборони" пройшли інструктаж та були включені до складу патрульних розрахунків ППЗ, які виконують завдання охорони громадського порядку. Для громадян, які побажали допомагати правоохоронцям, було проведено попередній інструктаж, визначено завдання, функції та закріплення за штатними співробітниками ППЗ у кожному розрахунку.
Інструктаж провів Ілля Гайдук, який раніше служив у спецпідрозділі "Тигр". Керівник "Самооборони Майдану" Сергій Штанько визначив маршрути та режим змін. Групи у складі 2 бійців ППС та 5 громадських активістів патрулюють периметр міськвиконкому та вулиці 22 партз'їзду, Димитрова, проспект Металургів.
26 лютого 2015 року близько 04:00 ранку у двір депутата Криворізької міськради, радника губернатора Дніпропетровської області Миколи Колесника невідомі покинули дві гранати.
26 лютого 2016 року Криворізький ДВК зареєстрував Ігоря Левицького та Олександра Натарова кандидатами у мери
26 лютого 2016 року міськвиборчком зареєстрував Інну Іванченко кандидатом у мери Кривого Рогу
26 лютого 2016 року ми повідомляли, що на вулиці Рзянкіна через чотири місяці після капремонту почали кришитися бордюри
26 лютого 2020 року Програма мера Юрія Вілкула з розвитку міста: у Кривому Розі збудують сучасний аквапарк. У місті пройшов земельний аукціон на якому визначили інвестора, який займатиметься будівництвом аквапарку та оздоровчого комплексу.
«Питанням будівництва аквапарку ми займаємося тривалий час. Це важливий об’єкт для міста. На жаль, через вагомі об’єктивні причини, що склалися у країні, виконання проєкту ускладнилося, інвестор відмовився від будівництва. Однак, місто не припиняло займатися цим питанням. Було обрано нову земельну ділянку, фактично, у центрі міста. Це важливий момент - вибір місця розташування аквапарку, адже місто довжиною 126 км і комплекс повинен бути вдалим з точки зору комунікацій і транспортної розв’язки як для мікрорайону Даманський так і для Інгульця. За рахунок коштів міського бюджету виготовили необхідну технічну документацію для того, щоб провести аукціон із залученням інвесторів», - відзначив міський голова Юрій Вілкул.
26 лютого 2020 року ми повідомили, що відомий бізнесмен із Кривого Рогу Леонід Вульф 25 лютого наклав на себе руки.
26 лютого 2020 року з другої спроби криворізькі депутати звільнили гендиректорку Наталію Власову ТРК "Рудана".
26 лютого 2020 року до Криворізького історико-краєзнавчого музею повернулися бойові прапори, які були вилучені правоохоронцями 22 лютого 2018 року після параду з нагоди 74-ї річниці визволення Кривого Рогу від нацистів.
26 лютого 2020 відзначався День опору Криму російської окупації. Саме в цей день, 26 лютого 2014 року, у Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. Президент Володимир Зеленський підписав Указ "Про День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя".
26 лютого 2020 року у Кривому Розі учасники АТО та активісти провели профілактичну роботу з водіями на 307 маршруті. Метою рейду було пояснити водіям необхідність дотримання чинного законодавства України щодо організації перевезень пільгових категорій населення.
26 лютого 2020 року відбулась прес-конференція депутатів Криворізької міської ради щодо перешкоджання їх діяльності, тиску, пошкодження майна, загрози їх життю та здоров'ю.
26 лютого 2022 року "Ніч буде важкою, дуже важкою. Але, буде ранок": Президент України закликав усіх боротися з окупантом
26 лютого 2022 року криворіжців закликали самоорганізовуватися, самостійно виявляти ворожі "мітки" та засипати їх
26 лютого 2022 року боєць тероборони звернувся до "абізяни" та агресорів: "Ви, тварюки, дуже здивуєтеся, коли підійдете до Кривого Рогу"
26 лютого 2022 року давайте допоможемо ворогам потрапити прямо в пекло, - Укравтодор закликає демонтувати дорожні знаки
26 лютого 2022 року волонтери подякували городянам за допомогу у забезпеченні наших воїнів: Криворіжці – ви молодці!
26 лютого 2023 року "Термочуттєвість": у Кривому Розі відбулась прем'єра вистави за оповідками Тоона Телегена з нон-фікшн ВПО
26 лютого 2024 року криворізький Халк отримав дострокову перемогу у ринзі над німецьким боксером
Державні та міжнародні свята та пам'ятні дати:
26 лютого відзначають День кримського спротиву російській окупації. У цей день у 2014 році під парканом Кримського парламенту був організований мітинг мирних громадян, що висловлювали протест щодо проведення сесії Верховної Ради республіки. На позачерговому зібранні повинна була обговорюватися територіальна цілісність України та переведення Криму у статус російського півострова. 26 грудня за ініціативи Меджлісу було організований мітинг проукраїнськими громадянами, які виступали проти рішення кримських депутатів.
Саме цей день увійшов в історію України як День спротиву кримськотатарського народу російській окупації. У 2021 році урочистість набула офіційного статусу згідно з указом Президента України. Цього дня громадяни шанують героїзм та відчайдушність мешканців Криму, що не побоялися протистояти проросійським окупантам.
День рожевої сорочки – всесвітній рух, що започаткований в таких країнах, як Канада та Нова Зеландія, присвячений підвищенню обізнаності про запобігання булінгу та просуванню культури доброти та інклюзії, відзначається щороку в останню середу лютого. День рожевої сорочки, що виник як простий акт солідарності, перетворився на міжнародну подію, яка заохочує людей одягати рожевий колір і разом протистояти булінгу.
День термоса, який відзначається щорічно 26 лютого, – це день, коли ми відзначаємо видатну інновацію термопляшки – продукту, який став незамінним у нашому повсякденному житті для збереження напоїв гарячими або холодними. Цей день заохочує нас оцінити зручність і технологічність термопляшок, які мають багату історію, що сягає початку 20-го століття.
26 лютого кожного року православна церква вшановує пам’ять святого Порфирія Пізнього, який вів усамітнений та аскетичний спосіб життя. Порфирій жив у 4-5 століттях, був спочатку ченцем, а згодом став єпископом міста Гази.
26 лютого не можна плювати в річку, брати в руку мотузку, саджати вербу, а чоловікам рекомендується оминати й тим більше не спілкуватись з жінками. Вважали, що в День Порфирія Пізнього у кожну жінку начебто вселяється кікімора, які бажає нашкодити чоловікові.
Здавна в народі є прикмети до цього дня. Наприклад, повернення перелітних птахів віщує гарний хлібний врожай. Якщо пташки в’ють гнізда на сонячній стороні, тоді чекаємо прохолодного літа. Відповідно, гніздування на холодній стороні обіцяє теплу погоду влітку.
В нашому житті панує культ швидкості — за лічені години можна дістатися іншого континенту, а працювати в шаленому темпі вважається нормою. Ми давно звикли одночасно робити кілька справ, а для того, щоб встигати більше, доводиться швидше їсти, менше спати, спілкуватися та відпочивати. Постійний стрес від поспіху зрештою забирає фізичне та психічне здоров’я, а також відчуття задоволення від життя. Як протидія цій проблемі в світі з’явилася філософія «Повільного руху» (Slow movement), яка пропагує уповільнення темпу життя та вміння правильно розподіляти свій час. В рамках цього руху існує цікаве свято — Всесвітній день неквапливості, який відзначають 26 лютого.
Цей день в історії:
1878 - у Львові почався судовий процес над Іваном Франком
1886 - у Горлівці (Донбас) отримали першу в Російській імперії ртуть
1924 - Адольфа Гітлера засудили до п'яти років ув'язнення за участь у "пивному путчі". Активіст НСДАП завдяки своїм ораторським здібностям перетворив процес на пропагандистський тріумф
1936 - Адольф Гітлер ініціював програму виробництва в Німеччині "народних автомобілів" "Фольксваген"
1939 - за обвинуваченнями в державній зраді і шпигунстві розстріляні Павло Постишев та Влас Чубар - радянські та українські партійні й державні лідери, організатори Голодомору-33 Україні
1946 - радянська влада зробила чергове одне оголошення про амністію вояків українського націоналістичного підпілля, в тому разі, якщо вони припинять збройну боротьбу
1952 - прем'єр-міністр Уїнстон Черчілль оголосив про створення Великою Британією атомної бомби
1987 - англіканська церква дозволила жінкам бути священиками
1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з Фінляндією
2014 — День спротиву окупації Криму. Цього дня у Сімферополі відбувся мітинг українців та кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.
Цього дня народилися:
1802 - народився Віктор Гюґо, видатний французький письменник
1817 — Василь Лазаревський, український громадський діяч, белетрист. Як і його брати, Василь Лазаревський брав активну участь у долі Тараса Шевченка.
1829 - народився Леві Стросс (Лейб Штраусс), американський промисловець німецько-єврейського походження - винахідник джинсів
1849 — Леонід Позен, український скульптор-передвижник.
1913 – на Буковині народилася Дарія Ребет (уроджена Цісик), публіцистка, членкиня ОУН. Дружина відомого діяча ОУН доктора Лева Ребета. У роки Другої світової війни вона стала єдиною жінкою, яка увійшла до Проводу ОУН, а з липня 1944-го – до Президії Української Головної Визвольної Ради.
1931 — Олександр Врабель, народний артист України, співак (баритон).
1933 — Любомир (Гузар), Митрополит УГКЦ, кардинал.
1986 у смт. Ставище на Київщині народився Cергій Цимбал, розвідник у 25-мо батальйоні територіальної оборони «Київська Русь», учасник російсько-української війни, Герой України (посмертно).