У Кривому Розі з 17 відібраних проб питної води 3 - не відповідають нормативам

Протягом 21-27 лютого 2025 року фахівці ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» перевірили 149 проб питної води в різних населених пунктах області.  

Інформацію про якість питної води на території Дніпропетровської області за період з 21 по 27 лютого оприлюднила пресслужба Держустанови  «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Населені пункти

Дніпропетровської області

кількість проб на мікробіологічні показникиз них не відповідають нормативамкількість проб на фізико-хімічні показникиз них не відповідають нормативам,                                                 за якими показниками
м. Дніпро, Дніпровський район2102114 ( сума ТГМ, перманганатна окиснюваність, алюміній, )
м. Кам’янське,  Кам’янський район7077 ( окиснюваність перманганатна )
м Кривий Ріг, Криворізький район,170173 (сума ТГМ, дибромхлорметан, хлориди, сухий залишок  )
м. Нікополь, Нікопольський район7077( окиснюваність перманганатна )
м. Марганець1201212(окиснюваність перманганатна)
м. Самар, Самарівський район8087 (окиснюваність перманганатна)
м.Павлоград, Павлоградський район140140
м. Синельниково7077( перманганатна окиснюваність)
м. Першотравенськ7070
м. Верхньодніпровськ7070
м. Жовті води7077 (  перманганатна окиснюваність )
 м. Апостолово7077 (забарвленість, перманганатна окиснюваність, хлориди, жорсткість )
смт Васильківка14014( хлориди, сухий залишок)
смт Царичанка14014(  присмак, хлориди, сухий залишок )
Всього по області149014986  (забарвленість,окиснюваність перманганатна, жорсткість, дибромхлорметан, сума ТГМ, сухий залишок, хлориди, алюміній ) .

Результати показали, що всі проби відповідають мікробіологічним нормативам, тобто вода безпечна з точки зору бактеріального забруднення. Проте за фізико-хімічними показниками у 86 випадках виявлено відхилення, серед яких підвищена перманганатна окиснюваність, жорсткість, вміст хлоридів, сухого залишку та алюмінію. Найбільші відхилення зафіксовано у Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі, Марганці, Жовтих Водах, Апостоловому та кількох інших громадах.  

Фахівці зауважують, що ці показники залишаються в межах багаторічних коливань, аномальних змін не зафіксовано. Водночас жителям області рекомендовано вживати кип’ячену або фасовану очищену воду, щоб запобігти можливим ризикам для здоров'я.  

"Інформацію про якість води передано керівникам водопостачальних підприємств, місцевим органам влади та Держпродспоживслужбі. Контроль триває" - запевнили в Дніпропетровському обласному ЦКПХ.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News