Які цілі ставить перед собою аграрний сектор сільськогосподарського виробництва? Перша і найголовніша – це отримання високих урожаїв, які, в свою чергу, забезпечать рентабельність діяльності та принесуть економічні дивіденди. Проте, забезпечення урожайності культур залежить від багатьох чинників, починаючи від кліматичних та погодних умов і закінчуючи заходами захисту від негативних факторів. Серед найбільш важливих факторів можна виділити насиченість ґрунту та рослин корисними мінеральними речовинами та поживними елементами, що сприяють активному росту культур та створюють оптимальні умови для їхнього розвитку. Саме для цього на сьогоднішній день використовуються мінеральні добрива.

Сульфат амонію: коротка характеристика

Дане мінеральне добриво – це безцінне джерело азоту та сірки для сільгоспкультур. Вказані хімічні елементи містяться у сульфаті амонію у процентному відношенні 21% та 24% відповідно. Має вигляд кристалічної білої солі, нейтральної за запахом та добре розчинної у воді. Відрізняється високою гігроскопічністю, тобто навіть через певний час зберігання не має схильності до злежування – на дотик добриво розсипчасте та зручне для застосування. Окрім кристалів, виробляється також у гранулах.

Яке значення має сульфат амонію для сільського господарства?

Секрет популярності даного виду підживлення простий: азот - обов'язкова складова забезпечення життєдіяльності культур, без його достатньої кількості навіть марно сподіватись на високий урожай. Сірка – каталізатор білкового поділу та амінокислотного синтезу, без цього хімічного елементу азот погано засвоюється рослинами. Взагалі, якщо скласти певний рейтинг важливості мікроелементів для культур, то на перше місце варто поставити азот, на друге – фосфор, а третє заслужено належить сірці.

Переваги сульфату амонію перед іншими мінеральними добривами:

  • азот у складі цього добрива знаходиться у легкодоступній для культур формі, він не рухається та не змивається з ґрунту;
  • завдяки водо розчинності сульфату амонію він є зручним для застосування;
  • не викликає труднощів із зберіганням та транспортуванням;
  • можна використовувати і під основний обробіток, і в якості підживлення протягом усього вегетаційного періоду культур;
  • високоефективний для широкого спектру сільськогосподарських рослин, починаючи від ріпаку, капусти, картоплі, томатів, гречки та пшениці і закінчуючи цукровими буряками і соняшником;
  • значно поліпшує смакові властивості продукції та зовнішній вигляд коренеплодів і овочів;
  • коштує відносно недорого, особливо якщо порівняти із іншими азотовмісними мінеральними добривами.