Сучасні магазини косметики пропонують парфумерію в широкому асортименті. Різні виробники випускають універсальні аромати, а також ті, що найбільше підходять для конкретного часу доби чи пори року. Кожен має власний характер та створює певний настрій. Тому вибір парфумів – дуже індивідуальна справа. Будь-яка жінка має власні вподобання та цілі, для досягнення яких купує аромат. Тому не можна однозначно сказати, що один виріб точно кращий за інший.
Запах та оригінальність виробника – критерії, які цікавлять більшість покупців. Зазвичай люди віддають перевагу продукції відомих брендів, що заявили про себе на весь світ. Кожен має свої вподобання по типах ароматів. Одним подобаються легкі та свіжі, з фруктовими чи квітковими нотами. Інші захоплюються солодкими, екзотичними зі східним настроєм, треті – стриманими, різкими дерев’яними чи зеленими.
Як правильно вибирати: поради парфумера
На полицях магазинів є розкручені відомі та не дуже знамениті аромати. Не завжди перші є найкращими, адже, як писалося вище, кожен має власні вподобання. Щоб точно не помилитися в найкращому ароматі, вибирати парфуми варто вранці, коли нюх ще не перенасичений різними запахами. Тоді виріб сприймається краще й відчувається точніше, саме так, як має бути, щоб зрозуміти, підходить він чи ні.
Не слід орієнтуватися на гучні рекламні заяви. До того ж не всім представницям прекрасної статі подобаються лише парфуми жіночі. Сама позначка «чоловічі» не означає, що цей продукт підходить тільки для чоловіків. Під час вибору в магазині не слід відразу наносити аромат на зап’ястя. Для «смакування» призначені спеціальні смужки паперу. На них треба збризнути кілька крапель. Не поспішайте купувати запах, який відразу сподобався. Зазвичай він розкривається протягом 20 хвилин, тому потрібно почекати.
Як правильно наносити
Парфуми будуть стійкими та добре відчуватимуться, якщо наносити їх за правилами. Це стосується не лише технології, а й місця. Наприклад, коли аромат дуже різкий, але все одно подобається, найкращою ділянкою на тілі стане шкіра між лопатками на спині. Тоді парфуми не будуть «душити», а оточення добре відчуватиме та сприйматиме їх. Є ще декілька правил ефективного нанесення:
- прийнятні й не дуже різкі аромати розпилюють туди, де найбільше видно кровоносні судини. Це місця на згинах зап’ясть, колін, ліктів, на плечах та біля яремної вени;
- запахи добре триматимуться на шкірі, якщо її попередньо зволожити. Саме тому виробники в широкому асортименті випускають парфумовані креми. Буває так, що після нанесення на попередньо зволожену шкіру аромат тримається весь день;
- прозорі, свіжі запахи краще розпилювати на одяг. Це захистить їх від швидкого вигорання. Наприклад, така технологія необхідна для продукції, яка належить до типу мускусної. Такі аромати швидко вигорають у спекотний день.
Твердження, що аромат перестає відчуватися на собі через кілька годин, неправдиве.