Теперішня ситуація в країні змушує задумуватися про те, щоб бути готовими до різних життєвих сценаріїв. Наприклад, в будь який момент може зникнути електроенергія, мобільний зв'язок та інтернет. Як забезпечити себе та родину зв’язком в таких ситуаціях?
Не важливо, буде це новий пристрій, чи хтось вирішив купити смартфон бу в чудовому стані, якщо не забезпечити його необхідними програмами, то ніякої користі пристрій не принесе. Саме тому, варто подумати про декілька важливих моментів.
Офлайн-карти, які працюють автономно
Офлайн-карти – це один з найважливіших застосунків, який має бути в кожному смартфоні. Найбільш популярними є «Карти» від Google, для встановлення яких необхідно:
- скачати застосунок з магазину Play Маркет, або Apple Store;
- у додатку знайти зображення свого облікового запису і натиснути на нього;
- вибрати в меню «Карти офлайн»;
- натиснути «Завантажити карти області»;
- обрати зону, регулюючи її розмір свайпом, та завантажити карти на телефон.
Тепер картами можна користуватися навіть тоді, коли інтернет буде відсутній, або за слабкого зв’язку.
Офлайн-додатки для повідомлень, месенджери
Офлайн-месенджер також може знадобитися, а ще краще, щоб він був не один. В інше місто вони повідомлення не доставлять, проте зможуть забезпечити зв'язок через Bluetooth, Wi-Fi, та інші мережі, через які діють ці додатки. Є декілька варіантів на вибір:
- Bridgefy – працює в радіусі 100 метрів та має режим трансляції;
- Briar – достатньо ввести своє ім’я та створити пароль, і можна відправляти повідомлення як і в Bridgefy;
- Two Way: Walkie Talkie – після інсталювання, телефон перетворюється на рацію; потрібно обрати один з каналів зв’язку, налаштуватися на нього, та поділитися з друзями чи рідними;
- Vojer – лише для iOS; можна надсилати HD-голос, знімати та обмінюватися фотографіями, натискати текст, який доставляється безпосередньо без інтернету, швидко та безпечно;
- FireChat – одна з безкоштовних програм для автономного обміну повідомленнями.
Завантаживши та налаштувавши кілька застосунків, можна не переживати про втрату зв’язку з рідними та близькими. Крім того, цей процес займає всього кілька хвилин часу.
Заощадження заряду акумулятора смартфона
Перш за все потрібно подбати про те, щоб смартфон завжди був заряджений. Однак, якщо критична ситуація виникла, і підзарядити пристрій немає де, то необхідно одразу ж перевести його в режим економії, в якому телефон прослужить набагато довше.
В економному режимі, смартфон вимикає більшість процесів, які витрачають енергію. Також, знижується частота процесора. Перехід в режим можна здійснити вручну, або налаштувати автоматично, після досягнення певного відсотку батареї. Крім того, варто завжди мати з собою хоча б один, а краще кілька, заряджений power bank та зарядний пристрій для автомобіля. Лише підготувавшись заздалегідь, можна спокійно відчувати себе у надзвичайних ситуаціях.