При виборі портативного комп’ютера особливу увагу варто приділити типу накопичувача. На https://elmir.ua/laptops/ представлено гідний вибір моделей для будь-яких користувачів: від школярів молодших класів до програмістів.
HDD
Це застарілий тип вінчестерів, який використовується все рідше. Єдина перевага такої конструкції – доступна вартість. HDD-накопичувач великого об’єму буде коштувати набагато менше сучасних пристроїв. Недоліки теж є:
- більша вага;
- порівняно низька швидкість обміну даними;
- більше споживання енергії;
- тривалість служби до 10 років;
- можливість часткової чи повної втрати важливих даних при незначному механічному пошкодженні.
Але не варто говорити лише про недоліки цього типу. Багатьом користувачам просто не потрібна надвисока швидкість обміну даними. Наприклад, для перегляду кіно, розваг, роботи в інтернеті цілком достатньо і такого пристрою.
SSD
Твердотільний накопичувач інформації суттєво підвищує швидкодію ноутбука без додавання оперативної пам’яті. Операційна система завантажується за кілька секунд, виклик файлів та запуск встановлених програм також відбувається набагато швидше.
Використання такого типу диска суттєво підвищує час автономної роботи пристрою. Низьке споживання енергії збільшує час роботи на одній зарядці до 10-15 годин навіть у недорогих ноутбуках. Варто відзначити і захист інформації: навіть при випадковому падінні пристрою вірогідність втрати важливих даних набагато менша, ніж при використанні HDD-накопичувача.
Моделі з двома вінчестерами
Деякі виробники випускають ноутбуки одразу з двома типами накопичувачів. Це дуже зручно, адже операційну систему можна встановлювати на SSD-диск, а текстові файли, кіно на HDD.
Практично в кожній сучасній моделі компактного комп’ютера є можливість встановити одразу два накопичувачі. Тому навіть власники ноутбуків зі застарілими вінчестерами додатково встановлюють і більш сучасні. Так можна суттєво збільшити об’єми внутрішньої пам’яті, не переплачуючи зайві кошти.