Закінчення тонера не завжди викликає у користувачів паніку. Деякі з них готові самостійно виконати процедуру і досить впевнені у свої силах. Однак заправка лазерного картриджа має ряд особливих нюансів, про які часто не знають користувачі. Як наслідок, така необізнаність приводить до виникнення численних дефектів під час друку. Але нерідко допускаються такі помилки, що лазерний принтер перестає працювати та ламається. Тому потрібно знати основні небезпеки самостійної зарядки витратника.

Бережіть своє здоров’я

Лазерні принтери оснащені картриджами, які заправляються порошковою речовиною — тонером. Ці мікрогранули у декілька разів менші від пилу. Потрапляючи у дихальні шляхи люди, організм їх не розпізнає, тому не виводить за допомогою слизу або чихання. Таким чином вони залишаються в легенях назавжди. Накопичення цих часточок призводить до тяжких хвороб органів дихання, навіть до астми. Тому під час процедури заправки картриджа майстри послуговуються:

  • засобами індивідуального захисту;
  • спеціальним сервісним пилососом;
  • відповідним приміщенням.

Корисні поради щодо того, як правильно виконувати зарядку витратника можна отримати у майстра або на сайті сервісного центру. Також варто пам’ятати, що заборонено очищати бункери відпрацювання та тонера звичайним пилососом. Проблема в тому, що домашній пристрій для збирання пилу розпилює часточки тонерного порошку по всій кімнаті. Відтак вони зостаються в повітрі протягом тривалого часу. До того ж мікрогранули осідають на поверхнях, і людина їх вдихає. Звісно дехто просто висипає відпрацьований тонер з бункера одразу до сміття. Однак після такої процедури робочі модулі пристрою забруднюються ще більше. Тоді під час друку утворюється фон або інші дефекти.

Бережіть свою техніку

Розібрати витратник можна і самостійно. Але потрібно обережно знімати бокові кришки, адже нерідко панелі оснащені контактними пружинами. При неправильному відкритті вони можуть вилетіти, через що користувач не знатиме, в якому положенні знаходилася деталь. Якщо вона буде не на своєму місці, то лазерний картридж функціонуватиме некоректно. Крім пружини, часто виникають проблеми зі встановленням шестерень. Тому їх послідовність обов’язково запам’ятовується. Це стосується також фотобарабана та його осі. Найбільш розповсюдженими помилками під час заправки картриджа є:

  • Вибір невідповідної марки тонера.
  • Не до кінця вкручені гвинти на лезах дозування чи очищення.
  • Неправильно вставлені вали заряду або проявлення.

До того ж користувачі часто забувають змащувати контакти робочих деталей. Для цього використовується графітова струмопровідне мастило. Всі робочі модулі обов’язково очищаються спеціальним розчином для електромеханічних запчастин. Використання спиртових розчинів призводить до швидкого руйнування покриття циліндра та валів. В домашніх умовах таких засобів не має.

Під час розбирання тонерного картриджа майстри одразу оцінюють, який модуль потребує заміни. Сервіс-інженери мають зв’язки з постачальниками якісних комплектувальних частих. На жаль, звичайний користувач не зможе придбати деталі високої якості. З неоригінальними модулями витратник працюватиме на повну потужність, що призведе до швидкого зносу пристрою. На додачу неякісне діелектричне покриття фотобарабана негативно впливає на лазер, а також термовузол принтера. Ремонт цих комплектувальних деталей коштує дуже дорого.

Досвід показує, що краще довірити свою оргтехніку кваліфікованим майстрам з багаторічним досвідом. Тоді користувачеві не прийдеться переплачувати за допущені ним помилки при заправленні картриджа.