Із правильним харчуванням пов’язано багато різних міфів. Можна почути, що здорова їжа обов’язково несмачна, а правильний раціон передбачає дуже маленькі порції, що треба їсти одні лише фрукти або сирі овочі, або пророщені зерна тощо. Однак усе це мало стосується реальних принципів правильного харчування. Розглянемо це питання детальніше.
Їжа повинна бути не лише корисною, але і поживною, смачною, різноманітною, в достатній кількості. Правильне харчування не дієта, хоча звісно, шкідливих продуктів бажано уникати або зводити їх вживання до мінімуму. І все ж, якщо ви обожнюєте копченості, чіпси чи солодощі, не обов’язково від них відмовлятися раз і назавжди. Просто дотримуйтесь норми та вводьте в меню інші корисні й смачні продукти — може одного разу вам замість чіпсів захочеться свіжий фрукт чи хрустких горішків.
Меню правильного харчування індивідуальне для кожного, а рекомендовані варіанти можна використовувати як основу. Для прикладу ознайомтеся з корисним меню у блозі METRO за посиланням https://www.metro.ua/Blogs/Ratsionalne-menyu/Ratsionalne-menyu-pershoho-tyzhnya.
Принципи та продукти
Не варто нехтувати сніданком, адже він заряджає вас енергією на весь день. Обід припадає на “розпал” активної діяльності та підтримує ваші сили. До того ж, для людини, яка добре не пообідала, існує ризик переїсти за вечерею. Що стосується вечері, вона повинна бути легкою та відбуватися за 2–3 години до сну. Крім трьох основних прийомів їжі можна робити 1–2 перекуси, вживаючи фрукти, горіхи, сухофрукти, йогурти.
Правильне харчування передбачає велику кількість різних продуктів, серед яких — свіжі фрукти та сухофрукти, овочі, молочні продукти, нежирне м’ясо, риба, цільнозерновий хліб, каші, бобові.
Меню на один день
- Сніданок. Найкраще снідати кашею — вівсяною, гречаною, кукурудзяною, з нешліфованого рису. Кількість отриманих складних вуглеводів, клітковини, мінералів та вітамінів наповнить вас енергією та створить відчуття ситості до обіду. До каші можна додати мед, фрукти, ягоди, горіхи, сир.
- Обід. Традиційно на обід їдять рідкі страви — супи, борщі, крем-супи тощо. Другою стравою може бути нежирне тушковане м’ясо або запечена риба з овочами. Так ви отримаєте всі необхідні речовини — білки, жири й вуглеводи, але не будете відчувати тяжкість у шлунку.
- Перекус. Фруктовий чи овочевий салат, натуральний йогурт, фрукти, горіхи — існує багато варіантів корисного й смачного перекусу, можна підібрати для себе індивідуально під потреби організму.
- Вечеря. На вечерю їжте легкі страви: тушковані овочі, салати, відварену чи запечену рибу, яйця, нежирні кисломолочні продукти. Оптимально вечеряти за 3 години до сну, оскільки пізня їжа може “відкладатися” на фігурі, а занадто рання — спровокувати відчуття голоду та спричинити безсоння.
Більше про особливості раціонального харчування читайте в блозі METRO за посиланням https://www.metro.ua/Blogs/Ratsionalne-menyu/Ratsionalne-menyu-druhoho-tyzhnya. Тут ви зможете ознайомитись із готовими меню та оригінальними рецептами.