Для абсолютної більшості сонцезахисні окуляри — це атрибут суто літнього гардеробу, в носінні якого немає потреби у прохолодні пори року, а тим паче взимку. Втім це неправильне переконання, яке варто спростувати раз і назавжди. Недарма ці окуляри називають «сонцезахисними», а не «літніми»: їх призначення захищати очі від сонця, яке активне цілий рік, зимою включно. Пік сонячної активності, звісно ж, припадає на літо, саме тому потреба носити окуляри у цей сезон очевидна — сонце настільки яскраве та пекуче, що подекуди просто неможливо перебувати на вулиці без захисних окулярів.

Зима — це чарівна пора снігу, хуртвин, морозу, ну і сонця. Не дуже яскравого та сліпучого, але все ж сонця, що як і влітку випромінює шкідливий ультрафіолет. Уявіть собі типовий зимовий пейзаж: все навколо встелено снігом. А сніг як відомо, чудово відбиває сонячне проміння, направляючи його прямісінько в очі. Ви точно бували в ситуації, коли в зимній світанок виходиш на вулицю і яскраве світло миттєво сліпить очі та змушує мружитися. От саме для уникнення таких ситуацій і потрібні сонцезахисні окуляри. Крім того, зима — це ще сильні пориви вітру, з якими в очі може потрапляти сніг, пісок. І від цього теж здатні захистити окуляри. Отож, відповідь на запитання, чи варто носити зимою окуляри від сонця ствердна — так.

Ще одне питання: а які саме сонцезахисні окуляри потрібно носити зимою? Передусім якісні, оригінальні, придбані в сертифікованому магазині оптики: https://linza.com.ua/uk/sunglasses/. Бо лише такі окуляри здатні прослугувати не один сезон і надійно захистити очі. Що стосується детальних оптичних характеристик окулярів для зими, то про них розповідаємо далі.

Затемнення лінз

Загалом, за ступенем затемнення можна виділити 4  типи лінз для окулярів:

  • Мінімально затемнені лінзи (1 ступінь).

  • Помірно затемнені лінзи (2 ступінь).

  • Сильно затемнені лінзи (3 ступінь).

  • Найбільш затемнені лінзи (4 ступінь).

Для зими радимо вибирати окуляри з лінзами 1-2 ступенями затемнення, адже в дуже темним лінзах просто немає потреби — вони краще підходять для літа, а взимку вони можуть псувати видимість. Втім є одне виключення: якщо ви займається зимніми видами спорту, або плануєте відпустку на лижах — запасіться парочкою спортивних окулярів з 4-им ступенем затемнення.

Вибір окулярів з мінімально/помірно затемненими лінзами превеликий. Наприклад, окуляри Guess, окуляри Polaroid, ray-ban та інші. Особливої уваги заслуговують Casta окуляри, адже casta — це український бренд.

Особливості оправи

Для зими радимо вибирати окуляри з пластиковими оправами. Металеві оправи на холоді дуже замерзають, а тому в морозну погоду в них може бути дискомфортно. Крім того, пластикові оправи досить легкі та не схильні до механічних пошкоджень.

Щодо дизайну, то до зимового гардеробу пасуватимуть оправи зі стриманим, лаконічним дизайном, у нейтральних кольорах. Хоча це все дуже відносно. Якщо ваш індивідуальний стиль взимку яскравий та неординарний — ні в чому собі не відмовляйте та вибирайте такі ж яскраві окуляри!